بررسی هارد اس اس دی ای دیتا مدل ADATA S396
هارهای اس اس دی کم کم جایگزین هاردهای دسکتاپ قدیمی می شوند و این روند در مورد هرچیزی که با تکنولوژی سرو کار داشته باشد اتفاق خواهد افتاد . تا چند وقت پیش در مورد پردازنده ها کسی نمی دانست که سری جدید چه قابلیت هایی دارد ولی با آمدن سری هاسول و انقلاب جدید در نسل پردازنده ها ، مشاهده کردیم که تکنولوژی به روند رشد تدریجی خو ادامه داده و از این مسیر عقب نمی ماند. برای آنان که مشتاقانه به دنبال سرعت و عملکرد بالاتر در کنار قیمت مناسب هستند ذخیره کننده های حالت جامد ساخت ای دیتا سری S396 بسیار ایده آل می باشند. این سالید استیت از رابط ارتباطی SATA II با سرعت 3 گیگابیت بر ثانیه برای انتقال داده های خود استفاده می ننماید. یکی از معیار های سنجش‌های عملکرد که برای ارزیابی وسایل ذخیره سازی همانند درایوهای حالت جامد (SSD) به کار می‌رود،آی‌آپس (IOPS) نامیده می شود.شرکت ای دیتا مدعی است که این سری با میزان دستورالعمل های قابل اجرا در حالت 4k به میزان 44000 دستورالعمل در ثانیه می تواند در شرایط کار واقعی به سرعت خواندن 280MB/s و نوشتن 250MB/s دست پیدا کند.


از فناوریهای بکار برده شده در مدل ADATA S396 می توان به موارد زیر اشاره کرد :
بر طرف نمودن مشکلات درایوهای مکانیکی
پس از استفاده های طولانی مدت از هارد دیسک های معمولی یا به اصطلاح مکانیکی نشانه هایی از کاهش سرعت در سیستم خود را شاهد خواهید بود. این کاهش سرعت می تواند به دلایل مختلفی از جمله در هنگام شروع به کار سیستم (بوت شدن) و یا باز کردن برنامه های کاربردی اتفاق افتد. در اغلب موارد حل این مشکل و یا ارتقاء سیستم می تواند بسیار هزینه بر و در مواردی غیرممکن باشد. در واقع این مشکل یکی از معایب بزرگ هارد دیسک های مکانیکی است که کاربران با آن دست و پنجه نرم می کنند. اما استفاده از ذخیره کننده های حالت جامد موسوم به SSDها این مشکل را به راحتی حل نموده اند. در ضمن سرعت انتقال اطلاعات در این ذخیره کننده ها هم به نسبت به هارد دیسک های معمولی بالاتر است. علاوه بر این مزیت مهم، تبادل گرنمایی پایین، مصرف کم انرژی، وزن کم و مقاومت بالا در برابر ضربه، سالید استیت ها را به یک گزینه ایده آل برای بهبود عملکرد سیستم شما تبدیل نموده است.

قیمت اولیه پایین، بازدهی بالا
شرکت ADATA زمان و منابع زیادی صرف توسعه محصولات SSD نموده است. این شرکت با کوشش های فراوان سعی برتولید و عرضه محصولاتی به بازار نموده که نیازهای مصرف کننده را برآورده سازند. تحقیقات نشان داده است که در کامپیوتر، تناسب زیادی بین سرعت عملکرد و انتقال داده ها درپاکت های 4 کلیوبایتی وجود دارد. این بدین معنی است که عملکرد انتقال فایل های 4 کیلوبایتی نقشی حساسی در انتقال اطلاعات برای کاربر ایفاء می کند. مدل S396 درهرثانیه 44000 عملیات Input/Output) IOPS) برای انتقال فایل های در این اندازه انجام می دهد و این به معنی بهبود عملکرد کلی سیستم و افزایش بازدهی آن می باشد.

سیستم ابزارهای پشتیبان گیری، حذف روشهای عملیاتی نصب
تمامی خریداران درایوهای ADATA می توانند نرم افزار رایگان AConis True Image HD را دانلود کنند. این نرم افزار انتقال تمامی فایل ها را به درایو جدید تسهیل می کند و مشکلات نصب نرم افزار و بازیابی داد ها از نسخه پشتیبان را مرتفع می سازد. نرم افزار True AConis Image HD برروی سیستم های عامل Windows Xp/ Vista/ Windows 7 قابل اجرا می باشد.


قیمت انواع هارد SSD (کلیک کنید)