راهنمای خرید هارد اس اس دی کینگ مکس Kingmax SMP35

معمولا تعداد شرکت هایی که در دنیا لوازم جانبی و حرفه ای کامپیوتر طراحی و تولید می کنند از تعداد انگشتان دست کمتر می باشد . شاید شرکت ها متفرقه نیز در تولید این محصولات دستی داشته باشند ولی شرکت های حرفه ای که کل دنیا آنها را می شناسند خیلی خیلی کم می باشند . کینگ مکس نام یکی از این شرکت ها می باشد .درایو های حالت جامد (SSD) سری SMP35 کینگ مکس با بهره وری از کنترلر Sandforce و رابط پرسرعت SATA3 با سرعت انتقال 6Gb/s و به کارگیری تراشه های NAND Flash در معماری داخلی، هاردیسک هایی قابل اعتماد به شمار می روند. سرعت خواندن و نوشتن در این درایوها به ترتیب تا 550Mb/s و 520Mb/s می باشد که در نوع خود کم رقیب هستند. استفاده از تراشه های NAND Flash بجای دیسک سخت باعث مقاومت آن در برابر لرزش و ضربه های ناگهانی شده و درنتیجه عمر بیشتر قطعات و اطلاعات و همچنین صدا، لرزش و مصرف انرژی بسیار پایین تر را با خود به همراه دارد. هارد دیسک SMP35 کینگ مکس با بکارگیری الگوریتم پیچیده ECC در کدگذاری اطلاعات باعث تشخیص و تصییح خطا در هنگام انتقال اطلاعات می شود. این هارد دیسک قابل استفاده در لپتاپ و کامپیوتر های رومیزی می باشد. 

 

 یکسری ویژگی و فناوری  وجود دارد که در سری Kingmax SMP35 بکار برده شده است . 

کنترلر SANDFORCE در درایو حالت جامد کینگ مکس

یکی از مهمترین ویژگی های درایو های حالت جامد کنترلر SANDFORCE در کنار رابط پر سرعت ساتا 3 می باشد که در SSD های کینگ مکس سری SMP35 نیز اعمال شده اند. این کنترلر در واقع یک پردازنده می باشد که وظیفه کنترل داده‌ها را بر عهده دارد. این خصوصیت که یکی از معیار های سنجش‌های عملکرد برای ارزیابی وسایل ذخیره سازی همانند درایوهای حالت جامد (SSD) به کار می‌رود، به درایو حالت جامد کینگ مکس این امکان را می دهد تا با سرعت 550 مگابیت برثانیه اطلاعات را از روی دیسک خوانده و همچنین تا سرعت 520 مگابیت بر ثانیه بر روی آن بنویسد.

 

پشتیبانی از ابزار TRIM

در کنار سخت افزار، درایو حالت جامد نیاز به ابزارهایی از نوع نرم افزاری دارند تا باعث افزایش سرعت و طول عمر مفید آن ها شود. یکی از این فناوری های ابزار TRIM نام دارد که این درایو های حالت جامد آن را پشتیبانی می کند. سیستم عامل ویندوز 7 و 8، از تکنیک های به منظور ارتقاء و گسترش عملکرد دیسک حالت جامد پشتیبانی میکند که به فرمان TRIM معروف است. این فناوری با پیاده سازی یک الگوریتم هوشمند مشکل کاهش تدریجی سرعت نوشتن اطلاعات را که معمولا در استفاده طولانی مدت در این نوع دیسک ها رخ می دهد را حل نموده است.

 

 رابط SATA 6Gb/s یعنی سرعت انتقال بالاتر

در حال حاضر، پردازشگر پلت فرمهای رایج به تدریج به چیپ های SATA 6Gb/s تغییر می کنند. اما درایوهای مکانیکی مرسوم قادر به اجرای وظیفه خواندن ونوشتن متناظر نیستند. نتیجه این است که برخی کامپیوترهای جدیدا خریداری شده فقط می توانند کسری از این عملکرد موجود را زمانیکه با درایوهای مرسوم تجهیزشده اند استفاده کنند. درایو SSD سری SMP35 بدون لرزش و با مصرف کم انرژی کار کرده و بطور کامل از ظرفیت انتقال پهنای باند 6Gb استفاده می کند و در هر دو رده کامپیوترهای لپ تاپ و رومیزی و در گستره وسیعتر (کامپیوترهای سرور) پاسخگوی نیازهای کاربر می باشد. 


قیمت انواع هارد SSD (کلیک کنید)