مشخصات کارت گرافیک BIOSTAR GT630
 هر دو شرکت Nvidia و AMD به‌رغم رقابت شدید با یکدیگر موضوع قیمت و ارایه محصولات متنوع در رده‌های پایین‌تر را نیز فراموش نمی‌کنند. محصولی که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت، یکی از کارت‌های گرافیکی ارزان‌قیمت سری 6xx شرکت Nvidia یا به‌طور دقیق‌تر GeForce GT630 است. این کارت توسط شرکت BIOSTAR تولید شده است که به‌خاطر ارایه محصولات ارزان‌قیمت با کیفیت مناسب شهرت دارد.

همان‌طور که اشاره کردیم این کارت در سری 6xx قرار می‌گیرد اما واقعیت مذکور الزاما به‌معنای آن نیست که کارت مورد بحث ما از یک هسته Kepler بهره می‌گیرد. در واقع GT 630 عملا یک GT440 است و در نتیجه از یک هسته Fermi استفاده می‌کند.

پردازنده گرافیکی این کارت به 96 هسته کودا مجهز شده و با فرکانس 810 مگاهرتز کار می‌کند. بر اساس ساختار کاری Fermi، می‌توان نتیجه گرفت که موتورهای Shader کارت با فرکانس 1620 مگاهرتز کار می‌کنند. کارت گرافیکی مورد بحث ما به 2 گیگابایت حافظه DDR3 مجهز شده که از یک گذرگاه حافظه 128 بیتی بهره گرفته و با فرکانس 1066 مگاهرتز کار می‌کند.


در بخش خروجی‌های ویدیویی، این کارت یک درگاه DVI، یک درگاه VGA و یک درگاه HDMI را در اختیار شما قرار می‌دهد. به‌طور کلی می‌توان گفت که کارت عملکرد کم‌صدایی دارد، هر چند که با افزایش سرعت فن، صدای آن قابل تشخیص خواهد بود.

با این‌حال اندازه کوچک این کارت به شما اجازه می‌دهد که آن را تقریبا در هر کیسی نصب کنید. البته باید توجه داشته باشید که این کارت از یک طراحی دو اسلاتی استفاده می‌کند.

در زمینه عملکرد نباید انتظار داشته باشید که با یک معجزه روبه‌رو شوید، به هر حال همان‌طور که اشاره کردیم شما عملا با یک کارت GT440 مواجه هستید که مصرف برق پایین‌تری دارد. با این‌حال انتخاب این کارت به شما اطمینان می‌دهد که در آینده از پشتیبانی درایوری کامل برخوردار خواهید بود. از سوی دیگر، هنوز می‌توانید بازی‌های مختلفی را روی این کارت اجرا کنید، هر چند که در بعضی از موارد ناچار خواهید بود به اجرای بازی با سطوح پایین‌تر کیفیت و جزییات رضایت دهید. البته قیمت نسبتا پایینی که برای کارت مورد بحث ما می‌پردازید می‌تواند این وضعیت را توجیه کند.

+
یک کارت گرافیکی ارزان‌قیمت با پشتیبانی درایوری مناسب

 -
عملکرد پایین

جمع‌بندی
اگر به دنبال یک کارت گرافیکی ارزان‌قیمت هستید، این کارت گزینه مناسبی به‌شمار می‌آید. این کارت در کنار هسته گرافیکی مجتمع پردازنده‌های مدرن اینتل می‌تواند اکثر نیازهای شما را برآورده سازد

گارانتی
 با 2 سال ضمانت سایبر
سایت منبع : http://digitalmag.ir
قیمت انواع کارت گرافیک در فروشگاه آسا رایان