بررسی هارداکسترنال TOSHIBA Canvio Desk 3TB
امروزه خرید یک هاردیسک خارجی برای کاربران یک امر ضروری شده است . دلیل این موضوع هم یکی جابجایی اطلاعات با حجم بالا و دیگر می توان به همراه بودن اطلاعات اشاره کرد. سری دسک شرکت توشیبا جزو محصولات جدیدی می باشد که به تازگی روانه بازار ایران شده است . محصولی با شکل و شمایل متفاوت نسبت به مدل های قبلی .  درایو های سری کانویو دسک (Desk) مجهز به رابط USB 3.0 هستند و با ظرفیت های 1، 2 و 3 ترابایتی تولید می شوند. سری Desk توشیبا برای تامین انرژی از یک آداپتور مجزا استفاده می کنند که آداپتور به همراه محصول عرضه می شود. سازگاری این هارد دیسک با نرم افزار اختصاصی توشیبا یعنی NTI Backup Now EZ از خصوصیات برجسته آن به شمار می رود. شما می توانید با استفاده از این نرم افزار که بصورت پیشفرض بر روی هارد دیسک قرار دارد علاوه بر پشتیبان گیری های معمولی و جزئی، از کل اطلاعات خود فایل پشتیبان تهیه کنید و با رمزگزاری از آنها محافظت نمایید.

این هارد دیسک ساخت توشیبا برای انتقال اطلاعات از نسل سوم پورت پر سرعت USB 3.0 موسوم به SuperSpeed بهره می برد. رابط USB 3.0 علاوه بر پشتیبانی از نسخه های قبلی USB، دارای پهنای باندی معادل 5 گیگابیت بر ثانیه است که بصورت تئوریک نسبت به نسل قبلی دارای سرعتی 10 برابری و در عمل 3 برابر سریعتر به انتقال اطلاعات می پردازد. بطوری که انتقال یک فیلم بلوری 25 گیگابایتی از این طریق در 70 ثانیه انجام خواهد شد. این امر علاوه بر تسریع جابجایی اطلاعات می تواند صرفه جویی قابل توجهی در زمان و مصرف انرژی داشته باشد.

با تجهیز و سازگاری بالای این هارد با نرم افزار اختصاصی توشیبا موسوم به NTI Backup Now EZ دیگر نگرانی جهت از دست رفتن اطلاعات شخصی نخواهد بود. با کمک این نرم افزار که بصورت پیشفرض بر روی هارد سری دسک نصب شده است کاربر می تواند بصورت جزئی و یا کلی از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کند و یا تمام هارد رایانه خود را در درایو اکسترنال ذخیره کند. قابلیت های مهم دیگر تنظیم زمانبندی برای تهیه پشتیبان و همچنین پسوورد گذاری بر روی اطلاعات می باشد.

شرکت توشیبا با پیوستن به جمع رقبای تولید هارد اکسترنال، سعی کرده از آنان عقب نماند و به این ترتیب ظرفیت هارد های اکسترنال خود را تا 3 ترابایت افزایش داده است. در حال حاضر 3 ترابایت ظرفیتی ایده آل برای ذخیره اطلاعات شخصی مانند: فیلم، موزیک، ویدئو و دیگر فایل ها می باشد.

 مزایای خرید هاردیسک 3 ترابایتی توشیبا سری کانویو دسک چیست؟
    3 ترابایت ظرفیت ذخیره سازی
    نرخ انتقال داده بسیار سریع با پورت USB 3.0
    حافظه کش 32 مگابایتی برای دسترسی سریعتر به اطلاعات
    سرعت چرخش 5700 دور در دقیقه
    سازگاری با نرم افزار NTI Backup Now EZ