بررسی ماوس M175 Logitech
 یکی از برندهای مطرح در تولید لوازم جانبی کامپیوتر لاجیتک می باشد . شرکتی که با تولید محصولات با کیفیت در بازار جهانی شناخته شده است .  یکی از مدل های پرفروش لاجیتک M175 Logitech می باشد که دارای ویژگیها و مشخصات زیر است . اگر از طول کوتاه سیم، شلختگی، مزاحمت و یا دردسرهای یک ماوس خسته شده اید، نوبت استفاده از تکنولوژی وایرلس یا بی سیم است. ماوس بی سیم لاجیتک مدل ام 175 با تجهیز به تکنولوژی 2.4GHz حلال مشکلات ذکر شده می باشد. این ماوس به یک فرستنده داخلی و یک گیرنده مجزا مجهز است که با اتصال این گیرنده بسیار کوچک به پورت USB می توانید با خیال راحت از ماوس خود استفاده کرده و از مزایای آن بهره ببرید. انرژی مورد نیاز این ماوس از طریق یک باتری آلکالینی تامین می شود و تا مدتی طولانی و در حدود 1 سال می توان بدون تعویض باتری از ماوس استفاده کرد. یک دکمه On/Off در موارد مورد نیاز ماوس را خاموش یا روشن می کند تا در زمان بیکاری از هدر رفتن انرژی باتری جلوگیری شود. مکان یابی در این مدل بوسیله یک حسگر نوری با نور قرمز صورت می گیرد این قابلیت را داراست تا بتوان بوسیله هر دو دست از آن استفاده کرد.
این ماوس انرژی مورد نیاز خود را از باتری آلکالینی تامین می کند و با مصرف بسیار پایین آن می توان بمدت یک سال از تعویض باتری بی نیاز بود. M175 همچنین برای صرفه جویی بیشتر در مصرف به یک دکمه On/Off مجهز است که می توان در مواقع بیکاری ماوس را در حالت خاموش قرار داد. محفظه باتری در کف ماوس قرار دارد و با برداشتن درب محفظه می توان گیرنده ماوس را نیز در اسلات مخصوص خود در کنار باتری قرار داد.
حسگر نوری تعبیه شده در زیر ماوس با انتشار نور (قرمز، آبی یا ...) بوسیله یک ال ای دی یا دیود نوری و بر خورد با سطح تماس، حرکت و مکان یابی را تشخیص می دهد. هر چه دقت این سنسور یعنی قابلیت تفکیک یک اینچ مربع به تعداد نقطه که با واحد DPI (یا Dot Per Inch) سنجیده می شود، بیشتر باشد به معنای دقیق تر بودن می باشد.
طراحی ماوس ام 175 لاجیتک کاملا استاندارد و راحت می باشد. طراحی متقارن ماوس کمک می کند تا هم کاربران چپ دست و هم کاربران راست دست بتوانند به راحتی از آن استفاده نمایند.
ارتباط ماوس با رایانه در این مدل با استفاده از تکنولوژی 2.4 گیگاهرتز RF صورت می گیرد. تنها کافی است گیرنده را که تقریبا به اندازه یک کانکتور USB می باشد، در یکی از پورت های لپتاپ یا کامپیوتر رومیزی قرار دهید و به راحتی ارتباط بین ماوس و سیستم برقرار می شود. تکنولوژی پیشرفته 2.4GHz برای ارتباط سریع و بدون وقفه و انتقال لحظه ای اطلاعات (و حرکات) بسیار مناسب می باشد و معمولا توانایی ارتباط با کامپیوتر در فواصلی بین 3 تا 10 متر را داراست. این تکنولوژِی علارغم کارایی بالا میزان مصرف انرژی پایین و قابل قبولی دارد. به طوری که معمولا بمدت 1 تا 3 سال از تعویض باتری بی نیاز خواهید بود.

مقالات مرتبط:

 قیمت انواع ماوس لاجیتک (کلیک کنید)