بررسی موس جنیوس Genius NX-Elite
جنیوس قدیمی ترین برند تولید لوازم جانبی در ایران می باشد . به جرات می توان گفت محصولات تولیدی این شرکت جزو بهترین لوازم جانبی کامپیوتر با بهترین کیفیت می باشند . یکی از موس های تولید جنیوس Genius NX-Elite می باشد . ماوس جنیوس مدل NX-Elite از سری ماوس های ساخت جنیوس و مناسب لپتاپ می باشد. وزن کم و سایز کوچک و تجهیز به سیم جمع کن، که آن را برای حمل و نقل ایده آل می کند، ان ایکس الیت را در دسته ماوس های نوت بوک قرار داده است. ضمن اینکه در موارد و سیستم های دیگر نیز می توان از آن استفاده کرد. این ماوس به 2 کلید اصلی (کلیک راست و کلیک چپ) و چرخی (ویل یا Wheel)، که به منظور اسکرول صفحات (یا کاربرد های دیگر) استفاده می شود، مجهز است. البته در زیر ویل نیز یک دکمه تعبیه شده که بعنوان کلید سوم ماوس به حساب می آید. این ماوس برای تشخیص جهت یابی از حسگر نوری (Optical) استفاده می کند و قابلیت تشخیص 1200 نقطه در هر اینچ را داراست. ان ایکس الیت قابلیت استفاده برای اشخاص راست دست و چپ دست را داراست.

استفاده و نصب آسان : قابلیت Plug & Play این امکان را فراهم می آورد تا تنها با اتصال رابط ماوس به پورت USB کامپیوتر و یا وسیله دیگر و بدون نصب هیچ نرم افزار جانبی و یا درایور، به آسانی از آن استفاده کنید.

حسگر نوری تعبیه شده در زیر ماوس با انتشار نور (قرمز، آبی یا ...) بوسیله یک ال ای دی یا دیود نوری و بر خورد با سطح تماس، حرکت و مکان یابی را تشخیص می دهد. هر چه دقت این سنسور یعنی قابلیت تفکیک یک اینچ مربع به تعداد نقطه که با واحد DPI (یا Dot Per Inch) سنجیده می شود، بیشتر باشد به معنای دقیق تر بودن می باشد.

سیم جمع کن : در کنار ابعاد کوچک و وزن کم، تجهیز به سیم جمع کن این ماوس را به وسیله ای ایده آل جهت حمل با وسایلی مانند لپتاپ تبدیل می کند.

اسکرول روان : چرخ وسط ماوس دارای اسکرول روان و با دقت بالایی می باشد. علاوه بر آن طراحان این ماوس را به یک LED رنگی جهت زیبایی مجهز کرده اند.

مقالات مرتبط:


قیمت انواع موس (کلیک کنید)