بررسی موس جنیوس Genius Micro Traveler
در این مقاله می خواهم کمی موس Genius Micro Traveler را مورد بررسی قرار بدهم. جنیوس قدیمی ترین برند تولید لوازم جانبی در ایران می باشد . به جرات می توان گفت محصولات تولیدی این شرکت جزو بهترین لوازم جانبی کامپیوتر با بهترین کیفیت می باشند . در این میان موس Genius Micro Traveler با قیمتی در حدود 26 هزار تومان در بازار کامپیوتر به فروش میرسد . ماوس جنیوس مدل Micro Traveler از سری ماوس های ساخت جنیوس و مناسب لپتاپ می باشد. وزن کم و سایز کوچک (طول 74 سانتی متر) و تجهیز به سیم جمع کن، که آن را برای حمل و نقل ایده آل می کند، میکرو تراولر را در دسته ماوس های نوت بوک قرار داده است. ضمن اینکه در موارد و سیستم های دیگر نیز می توان از آن استفاده کرد. این ماوس به 2 کلید اصلی (کلیک راست و کلیک چپ) و چرخی (ویل یا Wheel)، که به منظور اسکرول صفحات (یا کاربرد های دیگر) استفاده می شود، مجهز است. البته در زیر ویل نیز یک دکمه تعبیه شده که بعنوان کلید سوم ماوس به حساب می آید. این ماوس برای تشخیص جهت یابی از حسگر نوری (Optical) استفاده می کند و قابلیت تشخیص 1200 نقطه در هر اینچ را داراست. میکرو تراولر قابلیت استفاده برای اشخاص راست دست و چپ دست را داراست.
استفاده و نصب آسان : قابلیت Plug & Play این امکان را فراهم می آورد تا تنها با اتصال رابط ماوس به پورت USB کامپیوتر و یا وسیله دیگر و بدون نصب هیچ نرم افزار جانبی و یا درایور، به آسانی از آن استفاده کنید.

حسگر نوری : حسگر نوری تعبیه شده در زیر ماوس با انتشار نور (قرمز، آبی یا ...) بوسیله یک ال ای دی یا دیود نوری و بر خورد با سطح تماس، حرکت و مکان یابی را تشخیص می دهد. هر چه دقت این سنسور یعنی قابلیت تفکیک یک اینچ مربع به تعداد نقطه که با واحد DPI (یا Dot Per Inch) سنجیده می شود، بیشتر باشد به معنای دقیق تر بودن می باشد.

سیم جمع کن : در کنار ابعاد کوچک و وزن کم، تجهیز به سیم جمع کن این ماوس را به وسیله ای ایده آل جهت حمل با وسایلی مانند لپتاپ تبدیل می کند.

مقالات مرتبط:


قیمت انواع موس (کلیک کنید)