بررسی موس جنیوس مدل Genius NX-Micro
یکی از جدیدترین موس های شرکت جنیوس Genius NX-Micro می باشد . یک موس مخصوص نوت بوک که از نظر شکل ظاهری نیز نسبت به مدل های مشابه کمی متفاوت می باشد . قیمت این محصول در حدود 32 هزار تومان می باشد که در حال حاضر در فروشگاه آسارایان برای فروش وجود ندارد .  ماوس جنیوس مدل NX-Micro از سری ماوس های ساخت جنیوس و مناسب لپتاپ می باشد. وزن کم و سایز کوچک و تجهیز به سیم جمع کن، که آن را برای حمل و نقل ایده آل می کند، ان ایکس میکرو را در دسته ماوس های نوت بوک قرار داده است. ضمن اینکه در موارد و سیستم های دیگر نیز می توان از آن استفاده کرد. این ماوس به 2 کلید اصلی (کلیک راست و کلیک چپ) و چرخی (ویل یا Wheel)، که به منظور اسکرول صفحات (یا کاربرد های دیگر) استفاده می شود، مجهز است. البته در زیر ویل نیز یک دکمه تعبیه شده که بعنوان کلید سوم ماوس به حساب می آید. این ماوس برای تشخیص جهت یابی از حسگر نوری (Optical) استفاده می کند و قابلیت تشخیص 1200 نقطه در هر اینچ را داراست. ان ایکس میکرو مجهز به یک ال ای دی آبی رنگ در انتهای ماوس است که در تاریکی می درخشد. قابلیت استفاده برای اشخاص راست دست و چپ دست نیز از دیگر امکانات ان ایکس میکرو می باشد.
قابلیت Plug & Play این امکان را فراهم می آورد تا تنها با اتصال رابط ماوس به پورت USB کامپیوتر و یا وسیله دیگر و بدون نصب هیچ نرم افزار جانبی و یا درایور، به آسانی از آن استفاده کنید.
حسگر نوری تعبیه شده در زیر ماوس با انتشار نور (قرمز، آبی یا ...) بوسیله یک ال ای دی یا دیود نوری و بر خورد با سطح تماس، حرکت و مکان یابی را تشخیص می دهد. هر چه دقت این سنسور یعنی قابلیت تفکیک یک اینچ مربع به تعداد نقطه که با واحد DPI (یا Dot Per Inch) سنجیده می شود، بیشتر باشد به معنای دقیق تر بودن می باشد.
در کنار ابعاد کوچک و وزن کم، تجهیز به سیم جمع کن این ماوس را به وسیله ای ایده آل جهت حمل با وسایلی مانند لپتاپ تبدیل می کند.

مقالات مرتبط:


قیمت انواع موس (کلیک کنید)