بررسی موس جنیوس Genius Traveler 7000
موس های بدون سیم کم کم جایگزین موس های سیم دار می شوند و این امکان را در اختیار شما قرار میدهد تا به راحتی با موس وایرلستان بتوانید از فاصله چند متری با صفحه نمایش ارتباط برقرار کرده و کارتان را انجام بدهید . یکی از موس های جدید شرکت جنیوس مدل Genius Traveler 7000 می باشد . ماوس بی سیم جنیوس مدل تراولر 7000 با تجهیز به تکنولوژی 2.4GHz حلال مشکلات ذکر شده می باشد. این ماوس به یک فرستنده داخلی و یک گیرنده مجزا مجهز است که با اتصال این گیرنده بسیار کوچک به پورت USB می توانید با خیال راحت از ماوس خود استفاده کرده و از مزایای آن بهره ببرید. انرژی مورد نیاز این ماوس از طریق یک باتری قلمیِ آلکالینی AAA تامین می شود و مدتی طولانی می توان بدون تعویض باتری از ماوس استفاده کرد. یک دکمه On/Off در موارد مورد نیاز ماوس را خاموش یا روشن می کند تا در زمان بیکاری از هدر رفتن انرژی باتری جلوگیری شود. مکان یابی در این مدل بوسیله یک حسگر نوری صورت می گیرد و دقت عالی و 1200 نقطه در هر اینج به ماوس کمک می کند تا کوچکترین حرکتی را شناسایی کند. علاوه بر امکانات و خصوصیات ذکر شده، تراولر 7000 این قابلیت را داراست تا بتوان بوسیله هر دو دست از آن استفاده کرد.

حسگر نوری تعبیه شده در زیر ماوس با انتشار نور (قرمز، آبی یا ...) بوسیله یک ال ای دی یا دیود نوری و بر خورد با سطح تماس، حرکت و مکان یابی را تشخیص می دهد. هر چه دقت این سنسور یعنی قابلیت تفکیک یک اینچ مربع به تعداد نقطه که با واحد DPI (یا Dot Per Inch) سنجیده می شود، بیشتر باشد به معنای دقیق تر بودن می باشد.

ارتباط ماوس با رایانه در این مدل با استفاده از تکنولوژی 2.4 گیگاهرتز RF صورت می گیرد. تنها کافی است گیرنده را که تقریبا به اندازه یک کانکتور USB می باشد، در یکی از پورت های لپتاپ یا کامپیوتر رومیزی قرار دهید و به راحتی ارتباط بین ماوس و سیستم برقرار می شود. تکنولوژی پیشرفته 2.4GHz برای ارتباط سریع و بدون وقفه و انتقال لحظه ای اطلاعات (و حرکات) بسیار مناسب می باشد و معمولا توانایی ارتباط با کامپیوتر در فواصلی بین 3 تا 10 متر را داراست. این تکنولوژِی علارغم کارایی بالا میزان مصرف انرژی پایین و قابل قبولی دارد. به طوری که معمولا بمدت 1 تا 3 سال از تعویض باتری بی نیاز خواهید بود.

با جدا کردن صفحه روی ماوس (نگه دارنده کف دست) می توان به محل قرار گرفتن باتری دسترسی پیدا کرد. همچنین در کنار باتری یک محفظه کوچک تعبیه شده که می توان گیرنده موج (Pico Reciver) را در زمان حمل و نقل و بیکاری در آن قرار داد.

ماوس جنیوس مدل تراولر 7000 انرژی مورد نیاز خود را از یک باتری از نوع AAA تامین می کند و برای صرفه جویی در مصرف به یک دکمه On/Off مجهز است که می توان در مواقع بیکاری و برای صرفه جویی در مصرف باتری، ماوس را در حالت خاموش قرار داد.

مقالات مرتبط:


قیمت انواع موس (کلیک کنید)