بررسی موس گرین Green GM-502W
در مقاله قبلی یک مدل از موس شرکت گرین را بررسی کردم و قیمت آن همراه با ویژگیهای آن را معرفی کرده ام . در این بخش میخواهم مدل Green GM-502W شرکت گرین را بررسی و کمی در مورد ویژگیهای آن برای شما توضیحاتی بدهم . ماوس های بی سیم به دلیل نداشتن مشکلاتی مانند: طول سیم کوتاه، شلختگی و ... و قابلیت حمل بهتر، طرفداران خاص خود را دارند. موس GM-502W گرین نیز از تکنولوژی وایرلس (بی سیم) برای ارتباط با کامپیوتر استفاده می کند. فقط کافی است گیرنده را به پورت USB کامپیوتر متصل کرده و از ماوس استفاده کرد. این ماس با تجهیز به حسگر مکان یابی لیزری، با قابلیت عملکرد مناسب بر روی تمامی سطوح، حداکثر دقتی برابر 1600 نقطه در اینچ را داراست که به کمک دکمه تعبیه شده بر روی ماوس می توان این دقت را به 1200 یا 800 نقطه در اینچ کاهش داد. جی ام 502 انرژی مورد نیاز خود را از طریق دو باتری آلکاینی از نوع AAA تامین می کند و علارغم مصرف پایین، به یک دکمه روشن و خاموش جهت صرفه جویی در مصرف باتری مجهز است. طراحی این ماوس بطور خاص برای دست راست و برای راحتی بیشتر دست می باشد. GM-502W با انواع سیستم عامل سازگاری دارد و تجهیز به دو دکمه اضافی می تواند کارآیی آن در بازیهای کامپیوتری، نرم افزارهای مختلف و محیط ویندوز را افزایش دهد.

تکنولوژی 2.4GHz : ارتباط ماوس با رایانه در این مدل با استفاده از تکنولوژی 2.4 گیگاهرتز RF صورت می گیرد. تنها کافی است گیرنده را که تقریبا به اندازه یک کانکتور USB می باشد، در یکی از پورت های لپتاپ یا کامپیوتر رومیزی قرار دهید و به راحتی ارتباط بین ماوس و سیستم برقرار می شود. تکنولوژی پیشرفته 2.4GHz برای ارتباط سریع و بدون وقفه و انتقال لحظه ای اطلاعات (و حرکات) بسیار مناسب می باشد و معمولا توانایی ارتباط با کامپیوتر در فواصلی بین 3 تا 10 متر را داراست. این تکنولوژِی علارغم کارایی بالا میزان مصرف انرژی پایین و قابل قبولی دارد. به طوری که معمولا بمدت 1 تا 3 سال از تعویض باتری بی نیاز خواهید بود.

تامین انرژی : ماوس گرین مدل GM-502W انرژی مورد نیاز خود را از 2 باتری آلکالینی از نوع AAA تامین می کند و برای صرفه جویی در مصرف به یک دکمه On/Off مجهز است که می توان در مواقع بیکاری و برای صرفه جویی در مصرف باتری، ماوس را در حالت خاموش قرار داد.


دکمه های اضافی و قابل برنامه ریزی : بر روی ماوس و زیر انگشت شست دو دکمه اضافی قرار گرفته که قابل برنامه ریزی نیز هستند. برای کاربرد بیشتر ماوس می توان عملکرد: Back ،Forward ،Cut ،Paste ،Copy و ... و یا وظایف مختلف در بازیهای ویدوئویی را برای آن در نظر گرفت.


مکان یابی با استفاده از لیزر : ماوس های مجهز به حسگر لیزری، با استفاده از نور مادون قرمز توانایی تشخیص مکان و جابجایی های سطوح را دارا هستند. حسگر های لیزری از حسگر های نوری دقیق تر هستند و توانایی عملکرد بر روی انواع سطوح، مانند: شیشه، فرش، سرامیک و ... را دارا هستند. هر چه دقت این سنسور یعنی قابلیت تفکیک یک اینچ مربع به تعداد نقطه که با واحد DPI (یا Dot Per Inch) سنجیده می شود، بیشتر باشد به معنای دقیق تر بودن می باشد.

مقالات مرتبط:


قیمت انواع موس (کلیک کنید)