بررسی موس جنیوس Genius NS-6000 Optical Wireless Mouse
جنیوس یکی از برندهای تولید کننده لوازم جانبی در دنیا می باشد . محصولاتی با کیفیت جهانی و مدل های متفاوت که نیاز هر کاربری را بر آورده می کند. یکی از ده ها محصول تولیدی جنیوس Genius NS-6000 Optical Wireless Mouse می باشد . ماوس بی سیم جنیوس مدل نت اسکرول 6000 با تجهیز به تکنولوژی 2.4GHz حلال مشکلات ذکر شده می باشد. این ماوس به یک فرستنده داخلی و یک گیرنده مجزا مجهز است که با اتصال این گیرنده بسیار کوچک به پورت USB می توانید با خیال راحت از ماوس خود استفاده کرده و از مزایای آن بهره ببرید. NS-6000 انرژی مورد نیاز خود را بوسیله یک باتری قلمی تامین می کند و یک دکمه On/Off در موارد مورد نیاز ماوس را خاموش یا روشن می کند تا در زمان بیکاری از هدر رفتن انرژی باتری جلوگیری شود. مکان یابی در این مدل بوسیله یک حسگر نوری و با نور قرمز صورت می گیرد و دقت آن برابر 1000 نقطه در هر اینچ می باشد. ان اس 6000 حدود 10.5 سانتی متر طول، 55 گرم وزن دارد و به راحتی در هر دو دست قرار می گیرد.

تکنولوژِی Wireless : ارتباط ماوس با رایانه در این مدل با استفاده از تکنولوژی 2.4 گیگاهرتز RF صورت می گیرد. تنها کافی است گیرنده را که تقریبا به اندازه یک کانکتور USB می باشد، در یکی از پورت های لپتاپ یا کامپیوتر رومیزی قرار دهید و به راحتی ارتباط بین ماوس و سیستم برقرار می شود. تکنولوژی پیشرفته 2.4GHz برای ارتباط سریع و بدون وقفه و انتقال لحظه ای اطلاعات (و حرکات) بسیار مناسب می باشد و معمولا توانایی ارتباط با کامپیوتر در فواصلی بین 3 تا 10 متر را داراست. این تکنولوژی علی رغم کارایی بالا میزان مصرف انرژی پایین و قابل قبولی دارد. به طوری که معمولا بمدت 1 تا 3 سال از تعویض باتری بی نیاز خواهید بود.


اسکرول روان : چرخ وسط ماوس توانایی اسکرولی روان و با دقت بالا را داراست. چرخ اسکرولر، مرور صفحات وب و فایلهای متنی را آسان تر کرده و از قسمت های اصلی ماوس بشمار می آید. تجهیز ویل به یک (در برخی مدل ها 3) دکمه دیگر باعث استفاده و کنترل بهتر می شود.

تامین انرژی : ماوس جنیوس مدل نت اسکرول 6000 انرژی مورد نیاز خود را از یک باتری از نوع AA تامین می کند و برای صرفه جویی در مصرف به یک دکمه On/Off مجهز است که می توان در مواقع بیکاری و برای صرفه جویی در مصرف باتری، ماوس را در حالت خاموش قرار داد.


حسگر نوری : حسگر نوری تعبیه شده در زیر ماوس با انتشار نور (قرمز، آبی یا ...) بوسیله یک ال ای دی یا دیود نوری و بر خورد با سطح تماس، حرکت و مکان یابی را تشخیص می دهد. هر چه دقت این سنسور یعنی قابلیت تفکیک یک اینچ مربع به تعداد نقطه که با واحد DPI (یا Dot Per Inch) سنجیده می شود، بیشتر باشد به معنای دقیق تر بودن می باشد.


محفظه گیرنده و باتری : با جدا کردن صفحه روی ماوس (نگه دارنده کف دست) می توان به محل قرار گرفتن باتری دسترسی پیدا کرد. همچنین در کنار باتری یک محفظه کوچک تعبیه شده که می توان گیرنده موج (Pico Reciver) را در زمان حمل و نقل و بیکاری در آن قرار داد.