بررسی موس جنیوس Genius NX-Mini Optical USB Mouse
جنیوس دومین برند تولید کننده لوازم جانبی در ایران می باشد . منظورم از تولید کننده قدمت این برند می باشد که در ایران محصولات خود را با کیفیت و قیمتی مناسب عرضه می کند .  موس Genius NX-Mini یکی از محصولات این شرکت می باشد .ماوس جنیوس مدل NX-Mini از سری ماوس های ساخت جنیوس و مناسب لپتاپ می باشد. شرکت جنیوس این موس سبک وزن را با طراحی کلاسیک و در سه رنگ عرضه کرده است. ان ایکس مینی هم بعنوان موس لپتاپ و هم برای استفاده در کامپیوتر های رومیزی و موارد دیگر قابل استفاده است و طراحی استاندارد آن باعث می شود که هم چپ دستان و هم راست دستان بتوانند از آن استفاده کنند. این ماوس به 2 کلید اصلی (کلیک راست و کلیک چپ) و چرخی (ویل یا Wheel)، که به منظور اسکرول صفحات (یا کاربرد های دیگر) استفاده می شود، مجهز است. البته در زیر ویل نیز یک دکمه تعبیه شده که بعنوان کلید سوم ماوس به حساب می آید. NX-Mini برای تشخیص جهت یابی از حسگر نوری (Optical) و نور آبی استفاده می کند و قابلیت تشخیص 1200 نقطه در هر اینچ را داراست که دقتی قابل قبول به حساب می آید.

استفاده و نصب آسان : قابلیت Plug & Play این امکان را فراهم می آورد تا تنها با اتصال رابط ماوس به پورت USB کامپیوتر و یا وسیله دیگر و بدون نصب هیچ نرم افزار جانبی و یا درایور، به آسانی از آن استفاده کنید.

مکان یابی با حسگر نور آبی : حسگر نوری تعبیه شده در زیر ماوس با انتشار نور (قرمز، آبی یا ...) بوسیله یک ال ای دی یا دیود نوری و بر خورد با سطح تماس، حرکت و مکان یابی را تشخیص می دهد. هر چه دقت این سنسور یعنی قابلیت تفکیک یک اینچ مربع به تعداد نقطه که با واحد DPI (یا Dot Per Inch) سنجیده می شود، بیشتر باشد به معنای دقیق تر بودن می باشد.

مقالات مرتبط:


قیمت انواع موس (کلیک کنید)