بررسی موس بدون سیم گرین Green GM-501W
گرین یکی از برندهای مطرح تولید کننده کیس و پاور در ایران می باشد که اقدام به تولید لوازم جانبی کرده است . یکی از محصولات تولیدی این شرکت Green GM-501W می باشد موس GM-501W گرین نیز از تکنولوژی وایرلس (بی سیم) برای ارتباط با کامپیوتر استفاده می کند. فقط کافی است گیرنده را به پورت USB کامپیوتر متصل کرده و از ماوس استفاده کرد. این ماس با تجهیز به حسگر مکان یابی نوری، حداکثر دقتی برابر 1600 نقطه در اینچ را داراست که به کمک دکمه تعبیه شده بر روی ماوس می توان این دقت را به 800 نقطه در اینچ کاهش داد. جی ام 501 انرژی مورد نیاز خود را از طریق دو باتری آلکاینی از نوع AAA تامین می کند و علارغم مصرف پایین، به یک دکمه روشن و خاموش جهت صرفه جویی در مصرف باتری مجهز است. طراحی این ماوس بطور خاص برای دست راست و برای راحتی بیشتر دست می باشد. GM-501W با انواع سیستم عامل سازگاری دارد و تجهیز به دو دکمه اضافی می تواند کارآیی آن در بازیهای کامپیوتری، نرم افزارهای مختلف و محیط ویندوز را افزایش دهد.


مکان یابی با استفاده از سنسور نوری : حسگر نوری تعبیه شده در زیر ماوس با انتشار نور (قرمز، آبی یا ...) بوسیله یک ال ای دی یا دیود نوری و بر خورد با سطح تماس، حرکت و مکان یابی را تشخیص می دهد. هر چه دقت این سنسور یعنی قابلیت تفکیک یک اینچ مربع به تعداد نقطه که با واحد DPI (یا Dot Per Inch) سنجیده می شود، بیشتر باشد به معنای دقیق تر بودن می باشد.


قابلیت تغییر دقت ماوس : حداکثر دقت تشخیص سنسور اپتیکال GM-501W برابر 1600 DPI می باشد. اما بر روی ماوس یک دکمه تعبیه شده که با فشردن آن می توان این دقت را بین مقادیر 800 و 1600 نقطه در اینج تغییر داد. دقت بیشتر برای مواردی مانند بازیهای ویدئویی و دقت کمتر برای انجام کارهای معمول مانند مرور وب.

تکنولوژی 2.4GHz : ارتباط ماوس با رایانه در این مدل با استفاده از تکنولوژی 2.4 گیگاهرتز RF صورت می گیرد. تنها کافی است گیرنده را که تقریبا به اندازه یک کانکتور USB می باشد، در یکی از پورت های لپتاپ یا کامپیوتر رومیزی قرار دهید و به راحتی ارتباط بین ماوس و سیستم برقرار می شود. تکنولوژی پیشرفته 2.4GHz برای ارتباط سریع و بدون وقفه و انتقال لحظه ای اطلاعات (و حرکات) بسیار مناسب می باشد و معمولا توانایی ارتباط با کامپیوتر در فواصلی بین 3 تا 10 متر را داراست. این تکنولوژی علی رغم کارایی بالا میزان مصرف انرژی پایین و قابل قبولی دارد. به طوری که معمولا بمدت 1 تا 3 سال از تعویض باتری بی نیاز خواهید بود.

تامین انرژی : ماوس گرین مدل GM-501W انرژی مورد نیاز خود را از 2 باتری آلکالینی از نوع AAA تامین می کند و برای صرفه جویی در مصرف به یک دکمه On/Off مجهز است که می توان در مواقع بیکاری و برای صرفه جویی در مصرف باتری، ماوس را در حالت خاموش قرار داد.

دکمه های اضافی و قابل برنامه ریزی : بر روی ماوس و زیر انگشت شست دو دکمه اضافی قرار گرفته که قابل برنامه ریزی نیز هستند. برای کاربرد بیشتر ماوس می توان عملکرد: Back ،Forward ،Cut ،Paste ،Copy و ... و یا وظایف مختلف در بازیهای ویدوئویی را برای آن در نظر گرفت.