بررسی فلش مموری Silicon Power Blaze
در این مرحله میخواهم فلش مموری را برای شما معرفی کنم که با شروع به کار رنگ روی فلش تغییر می کند . یک ویژگی منحصر به فرد برای محصولی خاص. نام این حافظه Silicon Power Blaze می باشد .  Blaze B10 نام یک سری از حافظه های فلش USB ساخت شرکت سیلیکون پاور می باشد. این فلش مموری به درگاه ارتباطی USB 3.0 مجهز است و با ظرفیت های 8، 16، 32، 64 و 128 گیگابایتی عرضه می شود. Blaze B10 دارای طراحی جالب توجهی بوده به گونه ای که طرح روی بدنه ان با افزایش دما وبه طور خاص از دمای 31 درجه سانتیگراد به بعد، از رنگ آبی به رنگ قرمز تغییر می کند و این خاصیت آن را در میان دیگر حافظه ها متمایز می کند. در قسمت بالایی این فلش یک حلقه تعبیه شده که می توان آن را به دسته کلید متصل کرد. این حافظه فلش مجهز به LED نشان دهنده وضعیت استفاد و همچنین دارای سرعت خواندن و نوشتن بالایی نیز می باشد. سرعت خواندن 90MBps و سرعت نوشتن 70MBps توسط شرکت سازنده اعلام شده که در نوع خود سرعت بالایی است.

رابط پرسرعت USB 3.0
حافظه فلش سری Blaze B10 مجهز به رابط پرسرعت USB 3.0 می باشد. این رابط با قابلیت انتقال اطلاعات تا سرعت 5 گیگابیت بر ثانیه، تا 10 برابر از رابطه قبلی، یعنی USB 2.0، سریعتر عمل می کند. به صورتی که به راحتی به سرعت خواندن 90MBps دست می یابد که سرعت بالایی است و زمان انتقال داده ها نظیر عکس، فیلم و موسیقی را به طور قابل توجهی کاهش می دهد. این فلش مموری همچنین از رابط های قدیمی تر USB پشتیبانی می کند.

تغییر رنگ بدنه فلش
در طراحی حافظه فلش سری Blaze B10 از جوهر حساس به حرارت استفاده شده است. طرح روی بدنه آن به گونه ای است که با افزایش دما وبه طور خاص از دمای 31 درجه سانتیگراد به بعد، همانطور که در تصویر مقابل مشاهده می کنید از آبی به قرمز تغییر رنگ می دهد. این افزایش دما می تواند به دلیل اتصال به پورت USB و کارکرد فلش باشد. البته شما می توانید بر اثر اصطکاک بدنه فلش با دست نیز این تغییر رنگ را مشاهده کنید.

نرم افزار SP Widget Silicon Power
به همراه حافظه فلش سیلیکون پاور نرم افزاری کاربردی عرضه می شود که امکانات آن بطور خلاصه مطابق روبرو است. (این نرم افزار در صورت موجود نبودن در پکیج فلش مموری، از سایت سیلیکون پاور قابل دانلود است)
همگام سازی و پشتیبان گیری از اسناد و پوشه ها
همگام سازی و تهیه پشتیبان از صندوق پست الکترونیکی
رمز گذاری بر روی فایل ها
ایجاد قفل برای ورود به کامپیوتر شخصی
به همراه Norton Internet Security (نسخه 60 روزه)

 

قیمت فلش مموری سیلیکون پاور (کلیک کنید )