بررسی فلش مموری Silicon Power Jewel J05
Jewel J05 نام حافظه جدید شرکت سیلیکون پاور می باشد که در ظرفیت های 4 . 8 . 16 . 32 گیگابایت تولید شده است . اگر به تصویر این فلش دقت کرده باشید در نگاه اول شبیه یه یک قفل یا شاید ساک دستی باشد . قیمت Jewel J05 با توجه به ظرفیت های موجود در بازار متفاوت می باشد .  حافظه فلش Jewel J05 دارای طراحی جالب به شکل قفل بوده و با رنگ های شادی که از آن عرضه شده توانسته نظر مساعد بسیاری از کاربران را به خود جلب نماید. این فلش درایو هر سه مقوله زیبایی، سرعت و امنیت را با هم دارا می باشد چون علاوه بر طراحی جالب توجه خود مجهز به درگاه ارتباطی USB 3.0 می باشد که به انتقال داده ها با سرعت بیشتر و زمان کمتر کمک شایانی نموده است. Jewel J05 با بدنه پلاستیکی و وزن تنها 5 گرمی خود در ظرفیت های 8، 16، 32 و 64 گیگابایتی عرضه شده است. دلیل اینکه Jewel J05 دارای ابعاد و وزن کمی بوده استفاده حافظه های فلش سلیکون پاور از میکروتراشه Chip On Board یا به اختصار COB بوده که به کم حجم تر شدن ابعاد این گونه ذخیره کننده های اطلاعات انجامیده است.این فلش درایو ساخت سیلیکون پاور با انواع سیستم های عامل و دستگاه ها نیز سازگار بوده و در برابر آب، گرد و غبار، شوک و لرزش هم مقاوم است.

طراحی زیبا و جالب به شکل قفل
مشخصه بارز حافظه های فلش سری Jewel J05 طراحی آن بوده که به شکل قفل است و توانسته نظر مساعد بسیاری از کاربران طرفدار مد را به خود جلب نماید. Jewel J05 با بدنه پلاستیکی و وزن تنها 5 گرمی خود در ظرفیت های 8، 16، 32 و 64 گیگابایتی عرضه شده است. دلیل اینکه این فلش درایو دارای ابعاد و وزن کمی بوده استفاده حافظه های فلش سلیکون پاور از میکروتراشه Chip On Board یا به اختصار COB بوده که به کم حجم تر شدن ابعاد این گونه ذخیره کننده های اطلاعات انجامیده است.

نرم افزار SP Widget Silicon Power
به همراه حافظه فلش سیلیکون پاور نرم افزاری کاربردی عرضه می شود که امکانات آن بطور خلاصه مطابق روبرو است. (این نرم افزار در صورت موجود نبودن در پکیج فلش مموری، از سایت سیلیکون پاور قابل دانلود است)

همگام سازی و پشتیبان گیری از اسناد و پوشه ها
همگام سازی و تهیه پشتیبان از صندوق پست الکترونیکی
رمز گذاری بر روی فایل ها
ایجاد قفل برای ورود به کامپیوتر شخصی
به همراه Norton Internet Security (نسخه 60 روزه)

رابط پرسرعت USB 3.0
حافظه فلش سری Jewel J05 مجهز به رابط پرسرعت USB 3.0 می باشد. این رابط با قابلیت انتقال اطلاعات تا سرعت 5 گیگابیت بر ثانیه، تا 10 برابر از رابطه قبلی، یعنی USB 2.0، سریعتر عمل می کند و زمان انتقال داده ها نظیر عکس، فیلم و موسیقی را به طور قابل توجهی کاهش می دهد. این فلش مموری همچنین از رابط های قدیمی تر USB پشتیبانی می کند.

قیمت فلش مموری سیلیکون پاور (کلیک کنید )