بررسی مودم ای دی اس ال ایسوز مدل DSL-N10
ایسوس پیشگام در تولید لوازم و قطعات سخت افزاری کامپیوتر اینبار محصول جدیدی را روانه بازار کرده است . نام این محصول DSL-N10 می باشد .  این دستگاه با طراحی ساده اما کامل دارای قابلیت هایی همچون آنتن خارجی با قدرت بالا،رابط گرافیکی و تنظیمات کاربر پسند، فناوری ویژه برای مدیریت پهنای باند و سازگاری با شبکه بی سیم نوع N، مکانیزم رمز نگاری WPS و ویژگی های دیگری است که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

این مودم به یک آنتن قوی برای شبکه بی سیم مجهز است.آنتن این دستگاه از استاندارد high-gain (گین بالا) با قدرت 5dBi بهره می برد.بهره گیری از این استاندارد باعث می شود تا سطح پوشش این مودم بسیار وسیع باشد، به طوری که در مناطقی که با مشکل دسترسی مواجه هستیم ،این مشکل به واسطه وجود این آنتن برطرف شود.البته نباید فراموش کرد که اگر شما نیازی به شبکه بی سیم نداشته باشید و بخواهید تنها از شبکه کابلی به اینترنت متصل شوید می توانید این آنتن را از دستگاه جدا نماید.بلعکس این موضوع نیز صادق است،اگر قصد داشته باشید که محدوده گسترده تری را برای اتصال دستگاه ها فراهم نماید می توانید آنتن کارخانه و پیش فرض را با یک آنتن با قدرت بالاتر جایگزین نماید.با توجه به مشخصات كه در اینجا به آن اشاره شد،این دستگه می تواند كاربران خانگی یا دفاتر كار كوچك را برای انجام هر كاری همراهی نماید.

این مودم در زمینه مدیریت ترافیک شبکه یک استاد چیره دست به شمار می رود.ایسوس ویژگی‌هایی مانند QIS مخفف عبارت (Quick Installation Setup) برای راه‌اندازی آسان ابزار و EZQoS مخخف عبارت (Easy Quality of Service) را برای نظارت هوشمند بر ترافیك با اولویت‌بندی پهنای باند قابل دسترسی سرویس‌های مختلف را در این محصول پیاده‌سازی كرده است.بهره گیری از فناوری اختصاصی ایسوس با نام EZQoS این قابیلت رابه مودم می دهد،تا دستگاه به صورت هوشمند به مدیریت پهنای باند بپردازد و در نتیجه شاهد کمترین میزان تاخیر و افت پهنای باند در مصارف VoIP ،بازی های تحت شبکه و همچنین دانلود باشیم.این مودم دارای چهار SSIDs مجزا نیز می باشد.این ویژگی باعث می شود تا علاوه بر امنیت، کارایی مودم نیز افزایش یابد.به طور مثال کاربر قادر خواهد بود تا یک شبکه امن پر سرعت را برای استفاده شخصی و یا کاربران شبکه شخصی تهیه نماید و همزمان یک شبک با پهنای باند پایین و بدون محدودیت را برای کاربران مهمان فراهم آورد.تمام این ویژگی‌ها در كنار یكدیگر به شما امكان می‌دهند كه با آسان‌ترین روش‌، شبكه و تجهیزات خود را به بهترین شكل ممكن پیكربندی و كنترل كنید.

 يكي از دغدغه های کاربران در استفاده از اینترنت و بحث شبکه موضوع امنیت می باشد. اگر قرار باشد شبكه‌های بی‌سیم وای‌ فای،پای به جای شبكه‌های كابلی گذاشته و در خانه و یا محل کار مورد استفاده قرار گیرند، امنیت اطلاعات رد و بدل شده در فضا اهمیت دو چندانی می‌یابد.با توجه به این مهم،استانداردها و پروتكل‌های خوبی برای امنیت شبكه‌های وای‌ فای و همچین شبکه کابلی ارائه شده‌اند و تا حدود زیادی خیال كاربران را راحت كردند.اغلب دستگاه‌های بی‌سیم،از قابلیت‌های رمزنگاری و احراز هویت در كنار فایروال و سیاست‌های فیلتر کردن آدرس‌های IP و پکیچ اطلاعات بهره می‌برد. الگوریتم‌های رمزنگاری WEP 64/128، WPA، AES و TKIP در این دستگاه استفاده می‌شوند تا از این دستگاه در مقابل حملات و نفوذ کاربران ناشناس جلوگیری کنند.

    WEP مخفف عبارت Wired Equivalent Privacy که راحت ترین و ابتدایی ترین روش حفاظت از سیگنال وایرلس است. در این روش با یک کلید وازه WEP Key از شبکه وایرلس برای اتصال دستگاه ها به آن حفاظت میکنید.
    WPA-PSK مخفف عبارت Wi-Fi Protect Access - Pre-Shared Key روش و پیشرفته تر شده حفاظت اطلاعات می باشد که خود دارای مجموعه های رمزنگاری ( TKIP ، AES ، TKIPAES ) می باشد.
    WPA2-PSK مخفف عبارت Wi-Fi Protect Access 2- Pre-Shared Key پیشرفته ترین روش رمز نگاری اطلاعات تا به امروز می باشد که در واقع نسخه توسعه یافه روش دوم می باشد و پیشنهاد ما برای حفاظت استفاده از پروتکل امنیتی است

قیمت انواع مودم ای دی اس ال ایسوس (کلیک کنید)