عدم استقبال گسترده از کیت کت در میان تولید کنندگان دستگاه های آندرویدی.
با وجود این که KitKat اخرین نسخه ارایه شده توسط گوگل برای سیستم عامل آندروید است اما نتوانسته بیش از 8.5 درصد میان دستگاه های آندرویدی برای خود جا باز کند بطور دقیقتر آندروید کیت کت با شماره ورژن4.4 هنوز بعد از گذشت هفت ماه از معرفیش نتوانسته خود را به تولید کنندگان تبلت و گوشی های هوشمند ثابت کند .
در آغاز ماه آوریل در میان دستگاه های فعال فقط 5.3 درصد به آندروید کیت کت آپدیت شده بودند و بقیه دستگاه های فعال همچنان از نسخه های قدیمی تر استفاده می کردند.
این بدان معناست که با وجود انتشار پر سرو صدای آندروید کیت کت ،این نسخه همچنان در سایه ی نسخه قبلی خود یعنی Jelly Bean با در دست داشتن 60.8 درصد دستگاه های آندرویدی فعال ، حرکت می کند.

البته قابل به ذکر است که این میزان در ابتدای ماه آوریل حدود 61.4 درصد بوده است.
با توجه به وجود آمار سرسام آور نسخه جیلی بین میان دیگر نسخه ها توجه شما را به آمار انتشار یافته از دیگر نسخه ها جلب می کنم .
نسخه بستنی نونی با کاهش میزان دستگاه های فعالش از 14.3 به 13.4 در پایان ماه آوریل رو به رو بود از دیگر نسخه های قابل بذکر می توان نسخه جیجربرد را با آمار 16.2 درصد و کاهش از 17.8 درصد نسبت به آغاز ماه آوریل اشاره نمود.
و آخرین نسخه با نام Froyo که اولین نسخه ی رسمی انتشار یافته توسط گوگل بود در میان دستگاه های فعال فقط آمار 1 درصد را به خود اختصاص داده است و با کاهش 0.1 درصدی رو به رو بوده است .

با وجود تعدد نسخه ها در میان دستگاه های آندرویدی و وجود رقبایی مانند ویندوز فون 8.1 و Apple iOS باید منتظر رقابتی داغ بر سر گرفتن سهم بیشتری از بازار و خدمات بهتری باشیم که مطمینا آمار های بالا را میان دستگاه های آندرویدی دگرگون خواهد کرد.