راهنمای خرید پردازنده AMD FX-4350 Vishera
پردازنده های AMD دارای سرعت بالای پردازش و محاسبات سنگین می باشند. اگر دو مدل از سی پی یو های اینتل و ای ام دی را با یک رنج قیمت مثلا 300 هزار تومان در کنار هم قرار بدهید ، سرعت پردازنده AMD حداقل یک نیم برابر پردازنده اینتل می باشد . ولی بدلیل نبود محصولات AMD در بازار کامپیوتر فروش این محصولات بسیار بسیار کم می باشد .  پردازنده AMD FX-4350 Vishera یک محصول 400 هزار تومانی می باشد . پردازنده 4350 به عنوان سریع ترین عضو خانواده ویشرا FX دارای چهار هسته پردازشی در فرکانس 4.2 گیگاهرتز است.علاوه بر مجموع 8 مگایابایت حافظه نهان کش (سطح دو + سطح سه)، فناوری توربو هوشمند سرعت این پردازنده را به صورت خودکار تا 4.3 گیگاهرتز(در دو هسته فعال) افزایش می دهد تا وظایف پردازشی شما با سرعت بیشتری انجام پذیرد.این پردازنده با معماری ساخت 32 نانومتری تولید شده و با سوکت +AMD سازگار می باشد.از دیگر مشخصات این پردازنده می توان به قفل باز فرکانسی و همچنین کنترلر حافظه از نوع دو کاناله DDR3 سازگار با فرکانس کاری تا 1866 مگاهرتز اشاره نمود. AMD FX 4350 دارای مصرفی معادل 125 وات می باشد.
در طراحی و ساخت پردازنده های بولدوزر با فناوری 32 نانومتری، برای تمامی پردازنده های این خانواده سه سطح مختلف حافظه نهان کش در نظر گرفته شده است. حافظه پنهان سطح سوم موسوم به L3 Cache، با ظرفیت 8 مگابایت بین تمام هسته ها مشترک است. علاوه بر این، حافظه پنهان سطح دوم نیز در پردازنده های سری FX4000 برابر 4 مگابایت، سری FX6000 برابر 6مگابایت و نهایتا در پردازند های 8 هسته ای سری FX8000 برابر 8مگابایت می باشد. این حجم بالای حافظه کش، دسترسی سریعتری را به اطلاعات مورد نیاز برای هر هسته فراهم می آورد و موجب می شود که تمام حافظه به صورت مفید مورد استفاده قرار گیرد.

سرعت بیسترین اهمیت را در کارایی سیستم رایانه ای شما دارد.فناوری Turbo Core شرکت AMD که برای اولین بار در پردازنده های فانتوم به کار گرفته شد،به صورت هوشمند وظیفه کنترل و تنظیم سرعت پردازش سی پی یو را بر عهده دارد.حالا نسخه دوم این فناوری به صورت بهینه تر و هوشمندانه تر در پردازنده های خانواده ویشرا این وظیفه را بر عهده دارد.ایند فناوری با توجه به نیاز پردازشی شما و برنامه های در حال اجرا و همچنین شرایط کاری پردازنده می تواند به صورت خودکار فرکانس عملیاتی را افزایش دهد.به لطف این افزایش خودکار سرعت، کارایی نهایی سیستم شما در کار کردن با نرم افزار ها و برنامه های مختلف افزایش خواهد یافت.

کنترل کننده های حافظه جای گذاری شده درون پردازنده خانواده FX می توانند با استفاده از حافظه های DDR3 در باند فرکانسی 1866 مگاهرتز، پهنای باندی معادل 29.9GB/sec را ایجاد نمایند.این کنترلرها از نوع دو کاناله بود و در ارتباط مستقیم با هر یک از هسته ها می باشد. همچنین حافظه های رم با مصرف ولتاژ پایین 1.2 , 1.35 ولتی نیز با پردازنده های این خانواده سازگاری کامل دارند.

قیمت انواع پردازنده AMD (کلیک کنید)