بررسی هارد اکسترنال Silicon Power Diamond D03  
یکی از باریک ترین هاردهای اکسترنالی که تا به امروز در بازار نمونه آن را ندیده ام سری دیاموند می باشد .   هارد دیسک های فوق سبک و فوق باریک سیلیکون پاور از سری الماس (Diamond D03) با ظاهر زیبا و درخشان خود با ظرفیت های 500GB، 750GB، 1TB و 1.5TB می تواند به معنای واقعی یک هارد دیسک قابل حمل باشد. بدنه هارد دیسک های الماس از جنس آلومنیوم با روکشی زیبا و براق است که این امر ضمن ایجاد ظاهری زیبا و خواستنی به استحکام بیشتر، وزن کم و دفع بیشتر حرارت درون آن کمک می کند. Diamond D03 مجهز به رابط USB 3.0 است که با حداکثر سرعت 5 گیگابیت بر ثانیه می تواند به تبادل اطلاعات بپردازد. از دیگر ویژگی های مهم آن می توان به بدنه ضد خش و صرفه جویی انرژی در زمان بیکاری اشاره کرد.

بدنه این هارد دیسک از جنس آلومنیوم سبک با روکشی خاص ساخته شده که علاوه بر استحکام و وزن کمتر، دفع راحت تر حرارت ایجاد شده درون هارد دیسک، از مزایای آن تسبت به بدنه پلاستیکی است. در ضمن این محصول دارای ابعادی به اندازه یک تلفن همراه است که به حمل راحت آن حتی در جیب کمک می کند.

هارد دیسک های اکسترنال سری الماسِ سیلیکون پاور دارای بدنه ای ضد خش هستند که حتی اثر انگشت روی آن به جا نمی ماند. سطح پوسته درخشان آن دارای شیارهایی منظم و شطرنجی است که از لیز خوردن هارد در دست جلوگیری می کند و به این نحو ایمنی دستگاه را بالا می برد.
با استفاده از نسل سوم رابط پر سرعت USB موسوم به SuperSpeed این هارد دیسک قادر خواهد بود انتقال اطلاعات را تا سه برابر سریع تر از رابط متداول USB 2.0 و تا سرعت 5Gb/s انجام دهد. به عنوان مثال انتقال یک فیلم بلوری 25GB با این حداکثر سرعت در 70 ثانیه انجام می شود.

این هارد درایو علاوه بر سازگاری با پورت متداول USB، به نسل سوم پورت پر سرعت USB 3.0 موسوم به SuperSpeed نیز مجهز است. پهنای باند 5 گیگابیت بر ثانیه ای این رابط که نسبت به نسل قبلی آن 10 برابر شده باعث صرفه جویی قابل توجهی در زمان انتقال اطلاعات می شود.

مقالات مرتبط:


قیمت انواع هارد اکسترنال (کلیک کنید)