راهنمای خرید هارد اکسترنال Sony HDEG5/B
سونی نامی قدیمی و پیشتاز در تولید انواع قطعات و لوازم جانبی کامپیوتر . سونی جزو محدود برندهایی می باشد که در کنار لوازم و قطعات کامپیوتر محصولات دیگری را نیز روانه بازار کرده است  . هارد دیسک اکسترنال سونی وسیله ای مناسب برای ذخیره و پشتیبان گیری از فایلهای مهم، عکس های دیجیتال، موزیک، ویدئو و. .. می باشد. پانصد گیگابایت فضای ذخیره سازی به اضافه رابط پرسرعت USB 3.0 برای انتقال اطلاعات، بدون نیاز به آداپتور اضافه برای نغذیه و نرم افزارهای پشتیبان گیری و قفل گذاری بر روی اطلاعات حساس و شخصی در کنار طراحی زیبای آن می تواند معیارهای مناسبی برای استفاده از آن باشد.
شرکت سونی هارد دیسک اکسترنال خود را بهمراه نرم افزارهایی عرضه می کند (نرم افزار ها روی هارد نصب شده اند) که علاوه بر بالا بردن قابلیت های آن، امنیت اطلاعات را نیز بالا می برد. این هارد دیسک مجهز به یک شتاب دهنده مبادله می باشد که باعث افزایش سه برابری سرعت انتقال اطلاعات می شود. همچنین نرم افزارهایی برای برنامه ریزیِ پشتیبان گیری و ایجاد رمزهای متنوع برای فایل های مختلف از دیگر امکاناتی است که در آن گنجانده شده است. برای امنیت بیشتر نرم افزار 256-bit AES Data Enctyption بر روی آن قرار گرفته که کاربر می تواند با کدگذاری (Encryption) اطلاعات شخصی تنها شخصی باشد که می تواند به اطلاعات دسترسی پیدا کند.
با استفاده از نسل سوم رابط پر سرعت USB موسوم به SuperSpeed این هارد دیسک قادر خواهد بود انتقال اطلاعات را تا سه برابر سریع تر از رابط متداول USB 2.0 و تا سرعت 5Gb/s انجام دهد. به عنوان مثال انتقال یک فیلم بلوری 25GB با این حداکثر سرعت در 70 ثانیه انجام می شود.

 این هارد درایو علاوه بر سازگاری با پورت متداول USB، به نسل سوم پورت پر سرعت USB 3.0 موسوم به SuperSpeed نیز مجهز است. پهنای باند 5 گیگابیت بر ثانیه ای این رابط که نسبت به نسل قبلی آن 10 برابر شده باعث صرفه جویی قابل توجهی در زمان انتقال اطلاعات می شود.
این هارد درایو نیازی به آداپتور و یا منبع تغذیه ندارد و می تواند برق مصرفی خود را تنها از پورت USB تامین نمایند.

مقالات مرتبط:


قیمت انواع هارد اکسترنال (کلیک کنید)