راهنمای خرید هارد اکسترنال Toshiba Canvio Desk 3.5"
اگر قصد خرید یک هارد اکسترنال با ظرفیت 3 ترابایت را دارید این مقاله را مورد بررسی قرار بدهید . هارد دیسکی با ظرفیت بی نهایت . نام محصول مورد نظر Toshiba Canvio Desk 3.5" می باشد .  توشیبا یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین شرکت های فعال در زمینه لوازم الکترونیکی و IT، خانگی، صنعتی و. .. می باشد. این شرکت در سال 1939 در توکیو ژاپن بنا نهاده شد و اکنون در کشورهای مختلف جهان در حال فعالیت می باشد. تولید سخت افزار کامپیوتر، بخش اعظمی از سیاست کاری این شرکت را در بر می گیرد که لپتاپ ها و هارد دیسک های اینترنال این شرکت در ایران شناخته شده هستند. درایو های ذخیره سازی اکسترنال سرای کانویو، از جدیدترین محصولات توشیباست که در چند سری با ظرفیت های مختلف عرضه شده است. درایو های سری کانویو دسک (Desk) مجهز به رابط USB 3.0 هستند و با ظرفیت های 1، 2 و 3 ترابایتی تولید می شوند. سری Desk توشیبا برای تامین انرژی از یک آداپتور مجزا استفاده می کنند که آداپتور به همراه محصول عرضه می شود. سازگاری این هارد دیسک با نرم افزار اختصاصی توشیبا یعنی NTI Backup Now EZ از خصوصیات برجسته آن به شمار می رود. شما می توانید با استفاده از این نرم افزار که بصورت پیشفرض بر روی هارد دیسک قرار دارد علاوه بر پشتیبان گیری های معمولی و جزئی، از کل اطلاعات خود فایل پشتیبان تهیه کنید و با رمزگزاری از آنها محافظت نمایید.

شرکت توشیبا با پیوستن به جمع رقبای تولید هارد اکسترنال، سعی کرده از آنان عقب نماند و به این ترتیب ظرفیت هارد های اکسترنال خود را تا 3 ترابایت افزایش داده است. در حال حاضر 3 ترابایت ظرفیتی ایده آل برای ذخیره اطلاعات شخصی مانند: فیلم، موزیک، ویدئو و دیگر فایل ها می باشد.

با تجهیز و سازگاری بالای این هارد با نرم افزار اختصاصی توشیبا موسوم به NTI Backup Now EZ دیگر نگرانی جهت از دست رفتن اطلاعات شخصی نخواهد بود. با کمک این نرم افزار که بصورت پیشفرض بر روی هارد سری دسک نصب شده است کاربر می تواند بصورت جزئی و یا کلی از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کند و یا تمام هارد رایانه خود را در درایو اکسترنال ذخیره کند. قابلیت های مهم دیگر تنظیم زمانبندی برای تهیه پشتیبان و همچنین پسوورد گذاری بر روی اطلاعات می باشد.

این هارد دیسک ساخت توشیبا برای انتقال اطلاعات از نسل سوم پورت پر سرعت USB 3.0 موسوم به SuperSpeed بهره می برد. رابط USB 3.0 علاوه بر پشتیبانی از نسخه های قبلی USB، دارای پهنای باندی معادل 5 گیگابیت بر ثانیه است که بصورت تئوریک نسبت به نسل قبلی دارای سرعتی 10 برابری و در عمل 3 برابر سریعتر به انتقال اطلاعات می پردازد. بطوری که انتقال یک فیلم بلوری 25 گیگابایتی از این طریق در 70 ثانیه انجام خواهد شد. این امر علاوه بر تسریع جابجایی اطلاعات می تواند صرفه جویی قابل توجهی در زمان و مصرف انرژی داشته باشد.

مقالات مرتبط:


قیمت انواع هارد اکسترنال (کلیک کنید)