راهنمای خرید هارد اکسترنال Silicon Power USB 3.0 Diamond D05
می خواهم در این مقاله که بیشتر جنبه معرفی دارد تا تبلیغا ، محصولی را برای شما معرفی کنم که از نظر کیفیت و قیمت دارای ویژگیهای خوبی می باشد . البته این محصول چند وقتی هست که در بازار تولید و عرضه نشده است و سری جدید این هارد اکسترنال در بازار به فروش میرسد .  هارد دیسک های اکسترنال سری دایموند (الماس) این شرکت در چند دسته مختلف (D20، D03، D10 و D05 تا سال 2013) و با ظرفیت های متفاوت ساخته می شوند. هار دیسک های سری Diamond D05 با تجهیز به رابط پرسرعت USB 3.0 تا کنون (سال 2013) در ظرفیت های 500، 640 و 750 گیگابایتی و همچنین 1 و 1.5 ترابایتی تولید می شوند. سری D05 که بصورت پرتابل عمل کرده و از طریق رابط ارتباطی USB به صورت مشترک به تامین انرژی و تبادل اطلاعات می پردازد، دارای ابعادی کوچک در کنار وزن بسیار سبک (155 گرم تا 205 برای ظرفیت های مختلف) می باشند. این هارد مجهز به حسگر شناخت ضرابت ناگهانی (Shock sensor) برای محافظت در برابر ضربه و دارای بدنه ای زیبا و ضد خش می باشد.

D05 مانند بقیه هارد دیسک های سری دایموند، دارای بدنه ای زیبا و جذاب می باشد. این این بدنه فلزی خاکستری رنگ با طرح های زیبا می تواند نسبت به هارد دیسک های با بدنه پلاستیکی در محافظت از قطعات داخلی بهتر عمل کند و زیبایی و کارایی را با هم به همراه داشته باشد. در ضمن ابعاد و وزن پایین آن که در حد یک تلفن همراه می باشد، باعث راحتی در حمل و نقل آن می شود.

هارد دیسک های اکسترنال سری الماسِ سیلیکون پاور دارای بدنه ای ضد خش هستند که حتی اثر انگشت روی آن به جا نمی ماند. سطح پوسته درخشان آن دارای شیارهایی منظم است که از لیز خوردن هارد در دست جلوگیری می کند و به این نحو ایمنی دستگاه را بالا می برد.

با استفاده از نسل سوم رابط پر سرعت USB موسوم به SuperSpeed این هارد دیسک قادر خواهد بود انتقال اطلاعات را تا سه برابر سریع تر از رابط متداول USB 2.0 و تا سرعت 5Gb/s انجام دهد. به عنوان مثال انتقال یک فیلم بلوری 25GB با این حداکثر سرعت در 70 ثانیه انجام می شود.


نرم افزار SP Widget Silicon Power
به همراه هارد دیسک های سری الماس سیلیکون پاور نرم افزاری کاربردی عرضه می شود که امکانات آن بطور خلاصه مطابق روبرو است. (این نرم افزار در صورت موجود نبودن در پکیج هارد دیسک، از سایت سیلیکون پاور قابل دانلود است):

    همگام سازی و پشتیبان گیری از اسناد و پوشه ها
    همگام سازی و تهیه پشتیبان از صندوق پست الکترونیکی
    رمز گذاری بر روی فایل ها
    ایجاد قفل برای ورود به کامپیوتر شخصی
    به همراه Norton Internet Security (نسخه 60 روزه)