راهنمای خرید هارد اکسترنال Toshiba STOR.E PLUS
توشیبا هارد اکسترنالی را روانه بازار کرده است با نام Toshiba STOR.E PLUS که یکی از محصولات با کیفیت این برند می باشد .  هارد های سری Stor.E Plus توشیبا، از جدیدترین محصولات این شرکت و با ظاهری ساده اما جذاب هستند. این هارد دیسک با قالب 2.5 اینچی، بعنوان هارد دیسک اکسترنال و در ظرفیت های 500 و 750 گیگابایتی و 1 و 2 ترابایتی عرضه می شوند. این هارد ها، که در رنگ های مشکی و یا خاکستری ساخته می شوند، از رابط پرسرعت USB 3.0 برای انتقال اطلاعات و اتصال استفاده می کنند و با عملکرد پرتابل، برای تامین انرژی به رابط و آداپتوری مجزا نیاز ندارند. ضمن اینکه کامپیوتر و دیگر لوازم دیجیتال به راحتی و بدون نرم افزار واسط و یا درایور، این درایو را شناسایی می کنند. وزن درایو های اکسترنال استور ای پلاس توشیبا، با توجه به ظرفیت ذخیره سازی 175 تا 234 گرم می باشد و با تمام سیستم عامل های ویندوز و مک سازگار می باشد.

این هارد دیسک ساخت توشیبا برای انتقال اطلاعات از نسل سوم پورت پر سرعت USB 3.0 موسوم به SuperSpeed بهره می برد. رابط USB 3.0 علاوه بر پشتیبانی از نسخه های قبلی USB، دارای پهنای باندی معادل 5 گیگابیت بر ثانیه است که بصورت تئوریک نسبت به نسل قبلی دارای سرعتی 10 برابری و در عمل 3 برابر سریعتر به انتقال اطلاعات می پردازد. بطوری که انتقال یک فیلم بلوری 25 گیگابایتی از این طریق در 70 ثانیه انجام خواهد شد. این امر علاوه بر تسریع جابجایی اطلاعات می تواند صرفه جویی قابل توجهی در زمان و مصرف انرژی داشته باشد.

از مهمترین خصوصیت هارد دیسک های قابل حملِ پرتابل، عدم نیاز به حمل یک آداپتور برای تامین انرژی الکتریکی آن می باشد. این هارد دیسک تنها با استفاده از یک رابط USB، بصورت همزمان به تامین انرژی و انتقال اطلاعات می پردازد. بنابراین، با توجه به ابعاد و وزن کم این محصول شما می توانید به راحتی آن را در جیب خود قرار داده و از حمل یک آداپتور با وزن اضافی بپرهیزید. نکته دیگر هارد های پرتابل، بی نیاز بودن به درایور یا نرم افزار جهت شناخته شدن بر روی کامپیوتر یا وسایل دیجیتال دیگر می باشد. فقط کافی است شما هارد دیسک را به وسیله مورد نظر متصل کنید. بعد از چند ثانیه بصورت خودکار هارد دیسک شناسایی خواهد شد.

مقالات مرتبط:


قیمت انواع هارد اکسترنال (کلیک کنید)