راهنمای خرید پردازنده Intel Core i3-2100
اگر بدنبال خرید یک پردازنده قوی با قیمتی مناسب هستید حتما Intel Core i3-2100 را بررسی کنید . سی پی یو با سوکت 1155 از خانواده سندی بریج که با قیمتی در حدود 350 هزار تومان در بازار کامپیوتر ایران به فروش میرسد .  این پردازنده دو هسته ای دارای فرکانس عملیاتی 3.10 گیگا هرتز است و با 3 مگابایت حافظه نهان مشترک L3، توان پردازشی فوق العاده ای را با مجموعه ای بی نظیر از فناوری با خود به همراه دارد. تکنولوژِی هایپرتردینگ در این پردازنده هر یک از هسته را قادر میسازد تا به صورت همزمان دو وظیفه پردازشی را به انجام رساند(در مجموع 4 پردازش همزمان)،تا شما هنگام حرکت بین برنامه های کاربردی خود،وقفه ای را احساس نکنید.پردازنده گرافیکی داخلی HD2000 هم میتواند بدون نیاز به سخت افزار گرافیکی دیگری نیازهای گرافیکی روزمره شما نظیر مرور صفحات اینترنت، تماشای فیلم و. .. را برطرف سازد.
به لطف تکنولوژی (Hyper Threading) هر یک از هسته ها پردازنده قادر خواهند بود در هر لحظه دو بسته اطلاعاتی یا همان ( thread ) را به صورت همزمان پردازش کنند، که با توجه به چهار هسته ای بودن این پردازنده، پردازش در هر لحظه بر روی 8 بسته محاسباتی مجزا انجام خواهد شد، به گفته اینتل این فناوری باعث افرایش 30 درصدی سرعت و بهبود زمان پاسخگویی میشود و راه را برای پشتیبانی از برنامه های multi-thread که روز به روز بر تعداد آن ها افزوده میشود باز خواهد کرد.

فناوری Intel Smart Cache بر اساس حجم کار هر یک از واحد های پردازنده، حافظه پنهان سطح سوم موسوم به L3 Cache را به صورت پویا بین تمام هسته ها به اشتراک می گذارد. عدم نیاز به بارگذاری مجدد داده های تکراری موجود در حافظه، دسترسی سریعتری را به اطلاعات مورد نیاز برای هر هسته فراهم می آورد و موجب می شود که تمام حافظه به صورت مفید مورد استفاده قرار گیرد. در مجموع این فناوری باعث کاهش زمان تاخیر و بهبود عملکرد سیستم می شود.

اینتل با معماری مهندسی پل شنی (sandy bridge ) یک جهش بزرگ را در ساخت پردازنده های نسل دوم core انجام داده است.این پردازنده ها با فناوری ساخت 32 نانومتری شامل هسته های پردازشی، سیستم كنترلی حافظه، هسته گرافیکی و حافظه نهان کش (Cache) بر روی یك قطعه( ویفر ) میشود.چنین چینش یکپارچه ای، دسترسی سریعتر هسته ها پردازشی و تراشه مجتمع گرافیکی پردازنده را به حافظه نهان به اشترک گذاشته شده میان آن ها امکان پذیر میکند.

هسته گرافیکی به کار گرفته شده در دل پردازنده های نسل دوم خانواده core اینتل، به نیاز شما برای کاربرد های روزمره و لذت بردن از یک تجربه بصری، بدون نیاز به کارت گرافیکی اختصاصی پاسخ گفته است. تراشه گرافیکی HD 2000/3000 داخلی این پردازنده با فناوری QuickSync قادر به رمزگشایی و تبدیل سریع فایل های ویدویی بوده و می تواند تصاویر را با کیفیت و شفافیت مناسب و رنگ واقعی نمایش دهد. همچنین با تکنولوژی Intel InTRU 3D می توان به تماشای فیلم های بلوری سه بعدی مورد علاقه خود، با کیفت 1080P (تمام اچ دی) بشینید.

قیمت انواع پردازنده اینتل (کلیک کنید)