بررسی تخصصی سی پی یو Intel Core i5-2400
اگر می خواهید یک پردازنده برای کار طراحی یا گرافیکی با قیمت مناسب خریداری کنید حتما پردازنده اینتل Intel Core i5-2400 را مورد بررسی قرار بدهید .  پردازنده Core i5-2400 intel نیز با استفاده از فناوری ذکر شده برای استفاده با سوکت LGA1155 تولید میگردد.به لطف چهار هسته پردازشی در فرکانس عملیاتی 3.10 گیگا هرتز، که در حالت توربو به صورت خودکار تا 3.40 گیگا هرتز میرسد و دارا بودن 6 مگابایت حافظه نهان هوشمند،انتظارات پردازشی شما به سرعت انجام خواهد شد. تراشه گرافیکی داخلی این پردازنده از نوع HD2000 می باشد،که با بهره گیری سیستمی مبتی بر آن می توان هزینه خرید کارت گرافیک اختصاصی جداگانه را کاهش داد

هسته گرافیکی به کار گرفته شده در دل پردازنده های نسل دوم خانواده core اینتل، به نیاز شما برای کاربرد های روزمره و لذت بردن از یک تجربه بصری، بدون نیاز به کارت گرافیکی اختصاصی پاسخ گفته است. تراشه گرافیکی HD 2000/3000 داخلی این پردازنده با فناوری QuickSync قادر به رمزگشایی و تبدیل سریع فایل های ویدویی بوده و می تواند تصاویر را با کیفیت و شفافیت مناسب و رنگ واقعی نمایش دهد. همچنین با تکنولوژی Intel InTRU 3D می توان به تماشای فیلم های بلوری سه بعدی مورد علاقه خود، با کیفت 1080P (تمام اچ دی) بشینید.

فناوری Intel Smart Cache بر اساس حجم کار هر یک از واحد های پردازنده، حافظه پنهان سطح سوم موسوم به L3 Cache را به صورت پویا بین تمام هسته ها به اشتراک می گذارد. عدم نیاز به بارگذاری مجدد داده های تکراری موجود در حافظه، دسترسی سریعتری را به اطلاعات مورد نیاز برای هر هسته فراهم می آورد و موجب می شود که تمام حافظه به صورت مفید مورد استفاده قرار گیرد. در مجموع این فناوری باعث کاهش زمان تاخیر و بهبود عملکرد سیستم می شود.

فناوری Turbo Boost نسخه دوم، نسبت به نسل قبلی خود به صورت هوشمندانه تری طراحی شده، تا علاوه بر مدیریت توان مصرفی، زمانی که شما نیاز به پردازش بیشتر دارید، به یاری شما شتافته و عملکرد سیستمان را سرعت ببخشد. این تکنولوژِی با در نظر گرفتن محدودیت های حرارتی و میزان فعالیت هر یک از هسته قادر به تنظیم خودکار سرعت پردازنده بر اساس بار پردازشی روی آن میباشد، البته بجز افزایش فرکانس هسته های پردازشی فناوری Turbo Boost قادر به افزایش فرکانس هسته گرافیکی داخلی نیز می باشد.

کارایی بالا در پردازنده های سندی بریج به وسیله تست های ارزیابی که توسط برنامه ها و سایت های معتبر منتشر شده، ثابت شده است.پردازنده های کلاس i5 با توجه به تعداد هسته های فیزیکی خود، توان پردازشی مناسبی را برای استفاده کاربرانشان چه برای لذت بردن از بازی و چه برای اجرای روان تر نرم افزارهای گرافیکی و رندرینگ فراهم می آورند. استفاده از فناوری ساخت 32 نانومتری در ساخت پردازنده های نسل دوم Core باعث شده که این پردازنده های نسبت به نسل قبلی خود با مصرف انرژی کمتر، کارایی بالاتری داشته باشند.

قیمت انواع پردازنده اینتل (کلیک کنید)