راهنمای خرید سی پی یو اینتل Intel Pentium G840
اگر قصد خرید سی پی یو برای سیستم خانگی خودتان دارید و نمی خواهید بیشتر از 200 هزار تومان هزینه کنید من به شما سی پی یو Intel Pentium G840 را معرفی میکنم. پردازنده ای با توان کاری بالا و قیمتی مناسب .  پردازنده های پنتیوم (Pentium) با مهندسی معماری سندی بریج که با کد G8XX نام گذاری میشوند، پرسرعت ترین پردازنده های این خانواده را در خود گنجانده اند. G840 دارای دو هسته پردازشی در فرکانس عملیاتی 2.8GHz است که با معماری ساخت 32 نانومتری و برای سوکت LGA1155 طراحی شده است.در کنار دوهسته تراشه گرافیکی HD اینتل وظیفه پردازش های گرافیکی را بر عهده دارد. G840 انتخابی ایده آل برای داشتن یک رایانه رومیزی با سطح کارایی روزمره است.

 پردازنده های سندی بریج پنتیوم شامل دوهسته پردازشی فیزیکی هستند که به صورت همزمان به پردازش بسته های اطلاعاتی می پردازند. پردازش موازی سبب دستیابی به کارایی بهتر و رسیدن به زمان پاسخ گویی سریعتر هنگام اجرای برنامه های کاربردی میشود و امکان پشتیبانی از سیستم عامل و برنامه های 64 بیتی را مهیا میکند.فناوری ساخت 32 نانومتری به دلیل کوتاه تر کردن فاصله میان اجزای اصلی سازنده پردازنده(ترانزیستورها) کاهش مصرف انرژی سبب گردیده است.

هسته گرافیکی به کار گرفته شده در دل پردازنده های سندی بریج خانواده Pentium اینتل، به نیاز شما برای کاربرد های روزمره و لذت بردن از یک تجربه بصری، بدون نیاز به کارت گرافیکی اختصاصی پاسخ گفته است. تراشه گرافیکی HD داخلی این پردازنده می تواند تصاویر را با کیفیت و شفافیت مناسب و رنگ واقعی نمایش دهد.

فناوری Intel Smart Cache بر اساس حجم کار هر یک از واحد های پردازنده، حافظه پنهان سطح سوم موسوم به L3 Cache را به صورت پویا بین تمام هسته ها به اشتراک می گذارد. عدم نیاز به بارگذاری مجدد داده های تکراری موجود در حافظه، دسترسی سریعتری را به اطلاعات مورد نیاز برای هر هسته فراهم می آورد و موجب می شود که تمام حافظه به صورت مفید مورد استفاده قرار گیرد. در مجموع این فناوری باعث کاهش زمان تاخیر و بهبود عملکرد سیستم می شود.
تکنولوژی Enhanced Intel SpeedStep که به اختصار EIST خوانده میشود به صورت خودکار وظیفه تنظیم ولتاژ پردازنده و فرکانس هسته را بر اساس بار پردازشی رو آن برعهده دارد.این فناوری با کاهش مصرف انرژی، گرمای تولید شده از پردازنده را نیز کاهش میدهد.این به معنی کاهش صدای نویز حاصل از فن در رایانه و افزایش عمر سیستم شماست.

مقالات مرتبط :

قیمت انواع پردازنده اینتل (کلیک کنید)