بررسی و راهنمای خرید سی پی یو Intel Pentium G640
پردازنده های پنتیوم شرکت اینتل ، محصولتی با کیفیت و قیمت مناسب می باشند. یکی از پردازنده های تولیدی شرکت اینتل که با قیمتی در حدود 170 هزار تومان در بازار کامپیوتر به فروش میرسد Intel Pentium G640 می باشد . پردازنده های خانواده پنتیوم با معماری سندی بریج یک انتخاب ایده آل برای داشتن یک رایانه رومیزی با سطح کارایی روزمره هستند. به لطف فناوری ساخت 32 نانومتری تراشه گرافیکی و کنترل کننده های حافظه به صورت یکپارچه با هسته های پردازشی در کنارهم ادغام شده اند که این موجب تفاوت این خانواده نسبت به نسل قبلی خود میشود.G640 دارای فرکانس عملیاتی 2.8GHz است و برای استفاده از سوکت LGA1155 طراحی شده است.

پردازنده های سندی بریج پنتیوم شامل دوهسته پردازشی فیزیکی هستند که به صورت همزمان به پردازش بسته های اطلاعاتی می پردازند. پردازش موازی سبب دستیابی به کارایی بهتر و رسیدن به زمان پاسخ گویی سریعتر هنگام اجرای برنامه های کاربردی میشود و امکان پشتیبانی از سیستم عامل و برنامه های 64 بیتی را مهیا میکند.فناوری ساخت 32 نانومتری به دلیل کوتاه تر کردن فاصله میان اجزای اصلی سازنده پردازنده(ترانزیستورها) کاهش مصرف انرژی سبب گردیده است.

تکنولوژی Enhanced Intel SpeedStep که به اختصار EIST خوانده میشود به صورت خودکار وظیفه تنظیم ولتاژ پردازنده و فرکانس هسته را بر اساس بار پردازشی رو آن برعهده دارد.این فناوری با کاهش مصرف انرژی، گرمای تولید شده از پردازنده را نیز کاهش میدهد.این به معنی کاهش صدای نویز حاصل از فن در رایانه و افزایش عمر سیستم شماست.

هسته گرافیکی به کار گرفته شده در دل پردازنده های سندی بریج خانواده Pentium اینتل، به نیاز شما برای کاربرد های روزمره و لذت بردن از یک تجربه بصری، بدون نیاز به کارت گرافیکی اختصاصی پاسخ گفته است. تراشه گرافیکی HD داخلی این پردازنده می تواند تصاویر را با کیفیت و شفافیت مناسب و رنگ واقعی نمایش دهد.

 مشخصات فنی پردازنده
سوکت پردازنده:     LGA 1155
کلاس پردازنده:     Pentium
تعداد هسته/ ترد:     2 هسته/ 2 ترد
فرکانس عملیاتی:     2.8GHz
حافظه کش سطح دوم (L2 Cache):     2x 256KB
حافظه کش سطح سوم (L3 Cache):     3MB
فناوری ساخت:     32 نانومتری
معماری:     Sandy Bridge
قفل فرکانسی باز:     N
کنترل کننده حافظه:     Dual Channel DDR3-1066
پشتیبانی 64bit:     Y
گرافیک مجتمع:     Y
نام هسته گرافیکی:     Intel HD Graphics
فرکانس هسته گرافیکی:     850MHz (حالت توربو تا 1.1GHz)
سیستم خنک کننده:     حرارت گیر(Heatsink ) به همراه فن
توان مصرفی (TDP):     65W

مقالات مرتبط :

قیمت انواع پردازنده اینتل (کلیک کنید)