راهنمای خرید سی پی یو Intel Pentium G860
G860 یکی از اعضای خانواده پردازنده های پنتیوم (Pentium) با مهندسی معماری سندی بریج است که با معماری ساخت 32 نانومتری و برای سوکت LGA1155 طراحی و تولید شده است. G860 دارای دو هسته پردازشی در فرکانس عملیاتی 3.0GHz است. به لطف تراشه گرافیکی در دل این پردازنده نیازهای رایج گرافیکی نظیر تماشای فیلم یا مرور صفحات اینترنت بدون کارت گرافیک اختصاصی میسر میشود.پردازنده های خانواده پنتیوم سندی بریج برای داشتن یک رایانه رومیزی با سطح کارایی روزمره یک انتخاب ایده آل هستند. پردازنده های سندی بریج پنتیوم شامل دوهسته پردازشی فیزیکی هستند که به صورت همزمان به پردازش بسته های اطلاعاتی می پردازند. پردازش موازی سبب دستیابی به کارایی بهتر و رسیدن به زمان پاسخ گویی سریعتر هنگام اجرای برنامه های کاربردی میشود و امکان پشتیبانی از سیستم عامل و برنامه های 64 بیتی را مهیا میکند.فناوری ساخت 32 نانومتری به دلیل کوتاه تر کردن فاصله میان اجزای اصلی سازنده پردازنده(ترانزیستورها) کاهش مصرف انرژی سبب گردیده است.

تکنولوژیِ سخت افزاریِ شبیه سازی اینتل (Intel Virtualization Technology) در سال 2008 از سوی این کمپانی عرضه شد و به عنوان یک استاندارد جهانی محسوب می گردد.اگر ما به طور خلاصه بخواهیم آن را توضیح بدهیم باید گفت این فناوری شامل روش ها پردازشی بسیار پیشرفته است که در محاسبات ریاضیاتی کاربرد دارند و بر پایه کد های x86 برای بهبود محاسبات و کار های برداری ارائه شده اند. این تکنولوژی با ارائه الگوریتم هایی در نرم افزار طراحی شده خاص خود، فضایی مجازی در سرور یا کامپیوتر شخصی شما ایجاد می کند که باعث می شود یک پلتفرم سخت افزاری مانند چند پلتفرم عمل کرده و ضمن افزایش قابلیت مدیریت، امنیت در برابر نوسانات یا مشکلات انرژی و انعطاف پذیری در محیط فناوری ماکزیمم بهروری سیستم را بوجود می آورد.

هسته گرافیکی به کار گرفته شده در دل پردازنده های سندی بریج خانواده Pentium اینتل، به نیاز شما برای کاربرد های روزمره و لذت بردن از یک تجربه بصری، بدون نیاز به کارت گرافیکی اختصاصی پاسخ گفته است. تراشه گرافیکی HD داخلی این پردازنده می تواند تصاویر را با کیفیت و شفافیت مناسب و رنگ واقعی نمایش دهد.

 مشخصات فنی پردازنده
سوکت پردازنده:     LGA 1155
کلاس پردازنده:     Pentium
تعداد هسته/ ترد:     2 هسته/ 2 ترد
فرکانس عملیاتی:     3.0GHz
حافظه کش سطح دوم (L2 Cache):     2x 256KB
حافظه کش سطح سوم (L3 Cache):     3MB
فناوری ساخت:     32 نانومتری
معماری:     Sandy Bridge
قفل فرکانسی باز:     N
کنترل کننده حافظه:     Dual Channel DDR3-1066/1333
پشتیبانی 64bit:     Y
گرافیک مجتمع:     Y
نام هسته گرافیکی:     Intel HD Graphics
فرکانس هسته گرافیکی:     850MHz (حالت توربو تا 1.1GHz)
سیستم خنک کننده:     حرارت گیر(Heatsink ) به همراه فن
توان مصرفی (TDP):     65W

مقالات مرتبط :

قیمت انواع پردازنده اینتل (کلیک کنید)