مشخصات و بررسی تخصصی کارت گرافیک  BIOSTAR GT440 4GB 

GEFORCE GT440 محصولی از BIOSTAR است که در یک بسته‌بندی ساده و مشکی رنگ ارایه می‌شود. به طور کلی مخاطبان محصولات ارایه شده توسط شرکت BIOSTAR کاربران عام هستند و این شرکت سعی در برآورده ساختن نیازهای این طیف از کاربران دارد.
GT440 در گروه کارت‌های دو اسلاتی قرار می‌گیرد و یک فن مشکی رنگ فرایند خنک کنندگی کارت را بر عهده دارد. این فن ده سانتی‌متری به ۱۱ پره مجهز شده و روی آرایه‌های فلزی تعبیه شده روی هسته گرافیکی قرار گرفته است تا انتقال گرمای تولید شده توسط کارت را به حداکثر برساند.
هسته گرافیکی به کار رفته در ساختار این ابزار GF108 با فرکانس 810 مگاهرتز می‌باشد. همچنین این کارت گرافیکی به 4 گیگابایت حافظه از نوع DDR3 با فرکانس 1066 مگاهرتز مجهز شده است. در واقع میزان حافظه به کار رفته در این کارت نسبت به نسخه مرجع 2 گیگابایت افزایش یافته است.
GEFORCE GT440 از اینترفیس PCIe x16 پشتیبانی می‌کند و از آنجایی که در ساختار آن نیازی به پیاده‌سازی کانکتور برق نبوده است بنابراین انرژی مورد نیاز کارت نیز از طریق همین اسلات تامین خواهد شد.
این کارت گرافیکی قابلیت پشتیبانی از استانداردهای DirectX 11 و نیز فناوری‌های NVIDIA PhyX، NVIDIA Pure Video و NVIDIA CUDA و OpenGL را دارد. همچنین از طریق این کارت می‌توانید به تماشای ویدیوهای سه‌بعدی Blu-Ray نیز بپردازید.
حداکثر تفکیک‌پذیری این کارت گرافیکی 1600×2560 ذکر شده است. خروجی‌های ویدیویی این کارت گرافیکی شامل یک درگاه DVI، یک درگاه VGA و یک درگاه HDMI است. بنابراین می‌توانید نمایشگرهای متفاوتی را برای دست‌یابی به کیفیت بالای تصویر به سیستم خود متصل نمایید.
به طور کلی می‌توان گفت که افزایش میزان حافظه یک کارت گرافیکی تاثیر چندانی در بالابردن عملکرد ابزار نخواهد داشت. با این وجود ما تصمیم گرفتیم که ابزار مورد بررسی خود را با نمونه مرجع که به 2 گیگابایت حافظه مجهز می‌باشد در شرایط یکسان و روی سیستم مرجع مورد آزمایش قرار دهیم. همان‌گونه که می‌دانید 3DMark11 یکی از نرم‌افزارهای معتبر در بررسی عملکرد کارت‌های گرافیکی است و بر اساس نوع و میزان حجم کاری که به ابزار تحمیل می‌کند نتایج منطقی ارایه می‌دهد.
کارت مورد بررسی ما در حالت پردازشی 1080p توانست امتیاز P1144 را بدست آورد و نتیجه اجرای همین آزمون روی کارت GT440 با ۲ گیگابایت حافظه P1191 ثبت شد. نکته جالب توجه در نتایج آزمون انجام شده روی هر دو کارت این بود که کارت گرافیکی GT440 با 2 گیگابایت حافظه امتیاز بالاتری را نسبت به GT440 که به 4 گیگابایت حافظه مجهز شده، بدست آورد. هرچند که این تفاوت چندان زیاد نبوده اما نشان می‌دهد که این افزایش حافظه تاثیر چندانی در عملکرد کلی کارت نداشته است. با این وجود باید به این نکته نیز اشاره کنیم که با توجه به نتایج یوتیلیتی GPU-Z دمای کارت مورد بررسی تحت فشار کاری نسبت به نمونه اصلی به مراتب پایین‌تر بود و این می‌تواند مهم‌ترین وجه تمایز GT440 با 4 گیگابایت حافظه باشد.
 
 
+
قابلیت پشتیبانی از نمایشگرهای متفاوت
 دمای پایین نسبت به نمونه مرجع
-
افزایش میزان حافظه در کارایی ابزار بی‌تاثیر بوده است
 
جمع‌بندی
GEFORCE GT440 یک کارت مقرون به صرفه است که از استانداردهای رایج گرافیکی شرکت NVIDIA پشتیبانی می‌کند. این کارت توانایی نمایش فایل‌های ویدیویی را با حداکثر تفکیک‌پذیری 1600×2560 برای کاربران فراهم خواهد کرد.

سایت منبع : دیجیتال
لیست قیمت انواع کارت گرافیک در فروشگاه آسا رایان