بررسی تخصصی پردازنده سلرون G1620 اینتل

G1620 پردازنده ای ساخت اینتل، از خانواده سلرون و مناسب برای مادربرد های مجهز به سوکت LGA 1155 می باشد. این پردازنده در سه ماهه اول سال 2013 عرضه شده و با مصرفی معادل 55 وات دارای 2 هسته پردازشی در فرکانس 2.7 گیگاهرتز می باشد. فناوری ساخت آن 22 نانومتری و با معماری آیوی بریج است. این پردازنده با بهرمندی از 2 مگابایت حافظه کش، از کنترلر حافظه دو کاناله DDR3 با فرکانس کاری 1333 مگاهرتز تا ظرفیت 32 گیگابایت سازگار می باشد.

 پردازنده های خانواده Celeron
پردازنده های آیوی بریج سلرون شامل دوهسته پردازشی فیزیکی هستند که به صورت همزمان به پردازش بسته های اطلاعاتی می پردازند. پردازش موازی سبب دستیابی به کارایی بهتر و رسیدن به زمان پاسخ گویی سریعتر هنگام اجرای برنامه های کاربردی میشود و امکان پشتیبانی از سیستم عامل و برنامه های 64 بیتی را مهیا میکند. فناوری ساخت 22 نانومتری به کار رفته در آن باعث کاهش مصرف انرژی، اجرای بهتر GPU و کارآیی کلی بهتر شده است.

حافظه پنهان هوشمند
فناوری Intel Smart Cache بر اساس حجم کار هر یک از واحد های پردازنده، حافظه پنهان سطح سوم موسوم به L3 Cache را به صورت پویا بین تمام هسته ها به اشتراک می گذارد. عدم نیاز به بارگذاری مجدد داده های تکراری موجود در حافظه، دسترسی سریعتری را به اطلاعات مورد نیاز برای هر هسته فراهم می آورد و موجب می شود که تمام حافظه به صورت مفید مورد استفاده قرار گیرد. در مجموع این فناوری باعث کاهش زمان تاخیر و بهبود عملکرد سیستم می شود.

تراشه گرافیکی HD داخلی
هسته گرافیکی به کار گرفته شده در دل پردازنده های سندی بریج خانواده Celeron اینتل، به نیاز شما برای کاربرد های روزمره و لذت بردن از یک تجربه بصری، بدون نیاز به کارت گرافیکی اختصاصی پاسخ گفته است. تراشه گرافیکی HD داخلی این پردازنده می تواند تصاویر را با کیفیت و شفافیت مناسب و رنگ واقعی نمایش دهد .

 مزایای خرید پردازنده سلرون آیوی بریج G1620 اینتل چیست؟
    مجهز به 2 هسته ای پردازشی با فرکانس کاری 2.70 گیگاهرتز
    دارای 2 مگابایت حافظه نهان با فناوری اسمارت کش
    مجهز به پردازنده گرافیکی HD اینتل
    پشتبانی از رم دو کاناله DDR3 تا ظرفیت 32GB

قیمت انواع پردازنده اینتل (کلیک کنید)