پرینتر L200 اپسون گارنتی آواژنگ

محصولات اپسون توسط شرکت آواژنگ گارانتی می شوند و این یک نقطه عطف برای فروش محصولات اپسون در ایران به حساب می آید .  گارانتی و ضمانت اصلی یک امتیاز مثبت برای خریدار به حساب می آید که آواژنگ از این امتیاز بدلیل کیفیت و پشتیبانی خوب برخوردار است .  یکی از محصولاتی که توسط آواژنگ گارانتی شده است L200 می باشد .

 هنگامی که یک چاپگر L200 تهیه و خریداری می کنید، با 6 بطری جوهر در بسته بندی آن روبرو می شوید. L200 که یک چاپگر 4 رنگ است شامل 3 بطری 70 میلی لیتری جوهر رنگی است که توانایی چاپ 6500 صفحه رنگی را دارد. از سوی دیگر یک بطری جوهر سیاه رنگ، به شما امکان چاپ 4000 صفحه سیاه-سفید را می دهد. جوهر اولیه در بسته بندی محصول که به مقدار 70 میلی لیتر برای هر رنگ است، تقریباً معادل 7 برابر کارتریج هایی است که تنها در خود 10 میلی لیتر از جوهر را نگه داری می کردند. حتی در بعضی اوقات مقدار زیادی از همان 10 میلی لیتر جوهر هم خشک می شد و مشکلات زیادی را پدید می آورد. از همین رو، در هنگام چاپ نیز شاهد کاهش هزینه مصرف جوهر نیز هستیم.

2 بطری جوهر سیاه اضافه در بسته بندی محصول، نقطه ای است که کاهش هزینه چاپ شما را به اوج می رساند. در واقع چاپ 8000 صفحه سیاه و سفید اضافی برای چاپگر L200 آن را به یک پیشتاز در عرصه کاهش هزینه چاپ تبدیل می کند.
L200 یک چاپگر چند کاره است. علاوه بر این که می توانید از L200 در خانه استفاده کنید، توانایی کپی و اسکن کردن، آن را به محصولی ایده آل برای مشاغل کوچک و متوسط تبدیل کرده است.

 
بسیاری اوقات شده است که برای یک اداره 15 نفره یک چاپگر گران قیمت چند کاره تهیه شده است تا تمام افراد اداره از آن استفاده کنند. در این شرایط اگر دو یا سه نفر به طور همزمان و ضروری نیاز به استفاده از چاپگر و دیگر قابلیت های آن داشته باشند، با مشکل روبرو می شوند. همچنین استهلاک محصول به شدت افزایش می یابد. اما می توان برای همین اداره و برای هر 5 نفر یک چاپگر L200 تهیه کرد تا کارایی کلی اداره نیز افزایش و هزینه های چاپ اداره در طولانی مدت کاهش یابد.

البته تمام این مواردی که در رابطه با کاهش هزینه های چاپ با چاپگر L200 مطرح شد، دلیلی بر نداشتن کیفیت چاپ نخواهد بود. تمام چاپگرهای اپسون برای نقش بندی جوهر روی کاغذ از فن آوری MicroPiezo استفاده می کنند و این فن آوری در انحصار کمپانی اپسون است. قرار گیری هد های MicroPiezo روی این محصولات، همراه با فن آوری VSDT (variable size droplet technology) است که به چاپگر اجازه می دهد تا جوهر را در سه مقدار مختلف روی کاغذ پرتاب کند. حداقل مقدار جوهری که این هد ها توانایی پرتاب آن به روی کاغذ را دارند، 4 پیکولیتر (یا 10-12 لیتر) است. این دقت در ابعاد بسیار کوچک، ضمانتی برای کیفیت چاپ این محصول خواهد بود.

 
از لحاظ فنی، چاپگر L200 می تواند تا رزولوشن 5760 x 1440 dpi را چاپ کند. سرعت چاپ هم کاملاً مناسب خواهد بود؛ 27 صفحه سیاه و سفید و 15 صفحه رنگی در هر دقیقه. دقت اسکنر L200 هم برابر 600 x 1200 dpi خواهد بود.
در حال حاضر چاپگر L200 با گارانتی یکساله آواژنگ (یا 15000 برگ چاپ) در بازارهای معتبر کشور موجود است. قیمت این چاپگر در حدود 850 هزار تومان و هر بطری 70 میلی لیتری در حدود 40 هزار تومان هزینه خواهد داشت.