معرفی چاپگر اپسون مدل L800 

چاپگر L800 اپسون سال 1391 در بازار جهانی عرضه شد و توسط شرکت گیگابایت نیز این محصولات وارد بازار ایران شد که از استقبال نسبتا خوبی هم برخوردار بود .  دیگر ویژگی این محصولات، وجود دریچه انسداد (Choke Valve) است که با چرخاندن آن، مجاری انتقال جوهر مسدود می شوند و از برگشت جوهر جلوگیری می شود. این دریچه به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی چاپگر خود را جا به جا کنند، بدون آنکه نگران نشت و برگشت جوهر باشند.

مدل L800 را می توان پرچم دار سری L نامید. این چاپگر 6 رنگ، ظاهری اسپورت با رنگی مشکی دارد. در این دسته از محصولات کارتریج حذف شده است. از همین رو، با باز کردن جعبه L800، 6 بطری از جوهرهای رنگی را پیدا می کنید که به راحتی می توانید آن ها را در مخازن جوهر بریزید.

اپسون در این سری از محصولات خود، فن آوری MicroPiezo را نیز تعبیه کرده است. این فن آوری اجازه می دهد تا چاپگرهای سری L قابلیت چاپ با حداکثر کیفیت 5760 x 1440 dpi را داشته باشند. قرار گیری هد های MicroPiezo روی این محصولات، همراه با فن آوری VSDT (variable size droplet technology) است که به چاپگر اجازه می دهد تا جوهر را در سه مقدار مختلف روی کاغذ پرتاب کند. حداقل مقدار جوهری که این هد ها توانایی پرتاب آن به روی کاغذ را دارند، 1.5 پیکولیتر (یا 10-12 لیتر) است. از لحاظ سرعت نیر این هد ها می توانند 34 صفحه سیاه و سفید A4 را در یک دقیقه چاپ کنند. 13 ثانیه برای عکس 4R بدون حاشیه، 11 ثانیه برای چاپ عکس 4R حاشیه دار و نهایتاً 27 ثانیه زمان چاپ عکس 4R بدون حاشیه غیر درفت (non-draft) به طول خواهد انجامید. با استفاده از بطری های 70 میلی لیتری جوهر می توان تا 1800 عکس با کیفیت بسیار بالا را با L800 به چاپ رساند.

L800 همچنین قابلیت چاپ مستقیم روی CD/DVD را هم دارد. بهره مندی از این قابلیت نیاز به نرم افزار و صفحه پلاستیکی مخصوص دارد. هر دو آن ها در جعبه محصول قرار گرفته اند. این ویژگی برای آن دسته از افرادی که از برچسب های روی CD/DVD خسته شده اند و خواهان چاپ مستقیم روی آن هستند، بسیار کاربردی خواهد بود.

کیفیت و دقت چاپ L800 به آن اندازه بالا است که آن را به چاپگری ایده آل برای چاپ عکس ها تبدیل کرده است. کیفیت و دقت بالا در چاپ را می توان نتیجه استفاده از جوهر های اصلی اپسون و هد مایکرو پیزو دانست. از همین رو L800 می تواند چاپگر مناسبی برای عکاسان، طراحان گرافیک و لابراتورهای عکاسی باشد.

شاید L800 یک چاپگر تک کاره باشد و قابلیت های اضافه مثل اتصال WiFi یا LAN نداشته باشد، اما به هیچ عنوان نمی توان در کیفیت چاپ آن ذره ای اشکال یا ایراد پیدا کرد. در کیفیت چاپ L800 خبری از راه راه شدن تصاویر (Binding) نیست. برخی اوقات شده است که برای مثال چند رنگ آبی مانند آبی دریا، آبی آسمان و آبی ... در تصویر با تونالیته متفاوت وجود دارد، اما چاپگر تمام آن ها را به طور یکسان چاپ می کند. در L800 این ایراد به هیچ صورتی اتفاق نمی افتد. در چاپ با این محصول رنگ ها واقع گرایانه و شفاف خواهند بود. سایه زنی یکدست و بافت بی نقص تصاویر، کیفیت چاپ L800 را از دیگر چاپگرهای مشابه متفاوت می کند.

چاپگرهای L800 با گارانتی یکساله آواژنگ (یا 3000 برگ چاپ) و تامین قطعات و خدمات در بازار های معتبر کشور موجود است. قیمت این چاپگر ها در حدود 1,070,000 تومان است.