فن آوری انحصاری AMP-UP در سری H81 گیگابایت

گیگابایت در طراحی جدید مادربردهای سوکت 1150 امکانات ویژه ای را در این سری تعبیه کرده است . یکی از این ویژگیهای فن آوری انحصاری AMP-UP در سری H81 می باشد . از این رو، گیگابایت به تازگی جدیدترین مادربرد از سری H81 خود را معرفی نمود و آن را H81.AMP-UP نامگذاری کرد.

از نام این مادربرد پیداست که گیگابایت در طراحی آن از فن آوری پیشرفته صوتی AMP-UP بهره برده که پیش از این در مادربردهای حرفه ای از جمله G1.Sniper 5 از آن استفاده کرده بود. این فن آوری مجموعه ای از چند قطعه سخت افزاری است که هر کدام به نوعی کیفیت، شفافیت و قدرت صدای خروجی از مادربرد را افزایش می دهند. از جمله این بخش ها می توان به کدگشای صوتی ALC898 اشاره کرد که با لایه محافظی از جنس طلا پوشانده شده است تا اختلالات الکترومغناطیسی روی کیفیت کاری آن تاثیر منفی نگذارد. همچنین قابلیت OP-AMP نیز در این مادربرد تعبیه شده که به واسطه آن می توان آمپلی فایرهای موجود روی مادربرد را تعویض کرده و جنس صدای خروجی را به نسبت کاربری های مختلف تغییر داد.
         
ویژگی Gain Boost نیز به کاربران اجازه می دهد تنها با استفاده از یک سوئیچ تعبیه شده روی مادربرد، ضریب تقویت صدا را از 2.5 به 6 برسانند که نتیجه آن افزایش قدرت صدا برای بلندگوها و هدفون های حرفه ای خواهد بود. استفاده از خازن های پیشرفته صوتی ساخت شرکت Nichicon، رابط نویزگیر درگاه های USB تحت عنوان USB DAC-Up و لایه جدا کننده قطعات صوتی از دیگر بخش های مادربرد، از دیگر خصوصیات فن آوری انحصاری AMP-UP گیگابایت می باشند. علاوه بر این، H81.AMP-UP از طول عمر بالایی برخوردار است و از قابلیت های فن آوری Ultra Durable 4 Plus گیگابایت بهره می برد.