برگزاری مسابقه کارت های گرافیکی سری GTX700 گیگابایت

آواژنگ در اقدامی جدید مسابقه ای برگزار کرده است که کاربران می توانند رمحیطی سالم با هم رقابت کنند .   چندی پیش کارت های گرافیکی سری GTX700 گیگابایت وارد بازارهای جهانی و داخلی شد. تاکنون نیز قدرتمندترین مدل های این سری، کارت های GTX780 و GTX770 در اختیار کاربران قرار گرفته است. مدل های موجود این کارت ها در حال حاضر به ترتیب با قیمت های حدودی یک میلیون و 980 هزار و دو میلیون و 980 هزار تومان به فروش می رسند. به زودی مدل GTX760 نیز موجود خواهد شد. آواژنگ علاوه بر توزیع گسترده این کارت های گرافیکی در بازارهای سراسر کشور و ارائه خدمات پس از فروش آن، جهت آشنایی هرچه بیشتر کاربران با خصوصیات و امکانات معماری Kepler و کارت های سری GTX780 و GTX770 گیگابایت اقدام به برگزاری یک مسابقه آنلاین کرده است. این مسابقه شامل یک مقاله فنی و پنج سوال چهار گزینه ای از محتویات آن می باشد که برای مطالعه مقاله و دریافت پرسشنامه می توانید به وب سایت Avajang.com مراجعه نمایید. همچنین جوایز این مسابقه سه عدد کارت گرافیک N630-2GI با 2 گیگابایت حافظه است. این مسابقه از تاریخ دوازدهم تیرماه آغاز شده و مهلت شرکت در آن تا بیستم همین ماه می باشد.

گیگابایت جزو اولین شرکت هایی بود که علاوه بر نمونه مرجع، نسخه های انحصاری اورکلاک شده از این سری محصولات را طراحی و تولید کرد. همچنین تعبیه سیستم خنک کننده WINDFORCE 3x 450W بر روی این محصولات، کارایی خنک کنندگی آنها را نیز به میزان قابل توجهی افزایش داده است.
         

 پردازنده گرافیکی این سری کارت ها از Kepler بهره برده و به دلیل وجود هسته های CUDA بیشتر، علاوه بر توان گرافیکی بسیار بالا، مصرف انرژی پایین تری نسبت به نسل های گذشته دارد. برای مثال کارت گرافیک GTX780 مجهز به 23.4 هسته CUDA می باشد، که این عدد در کارت نسل گذشته GTX680 برابر با 1536 است. همچنین تعداد ترانزیستورها بیش از دو برابر شده و از 3.5 میلیارد به 7.1 میلیارد رسیده است. از جمله ویژگی های کاربردی قابل توجه سری GTX780 و GTX770، می توان پشتیبانی از خروجی های DVI-D دوگانه، HDMI و DisplayPort با قابلیت اتصال همزمان به چهار صفحه نمایش را نام برد.