گیگابایت در سال 2013 20 میلیون مادربرد فروخته است

کمتر شرکتی از برندهای تولید کننده مادربرد به فروش این رقمی رسیده اند .  کمپانی گیگابایت چندی پیش از فروش 20 میلیون عدد مادربرد تا پایان سال 2013 خبر داد. این شرکت طی آمارهای منتشر شده، در سه ماهه دوم امسال حدود 8/4 میلیون مادربرد فروخته است که با احتساب 1/5 میلیون مادربرد سه ماهه اول، در مجموع 9/9 میلیون مادربرد در نیمه اول سال 2013 روانه بازار کرده است. فروش 20 میلیون مادربرد یک رکورد در بین تمامی شرکت های تایوانی سازنده مادربرد به شمار می رود. این آمار چندی پیش توسط وب سایت معتبر Digitimes منتشر شد. این میزان فروش مادربرد در یک سال نشان می دهد که با وجود مدل های بسیار متنوع نوت بوک، تبلت و گوشی های هوشمند، همچنان رایانه های رومیزی از جایگاه و محبوبیت خاصی برخوردار می باشند. هرچند که گیگابایت در زمینه تولید نوت بوک نیز سرمایه گذاری کرده و طی برنامه های اعلام شده قصد دارد در سال 2013 چندین مدل نوت بوک با کاربری های مختلف را تولید کند. از جمله این نوت بوک ها می توان به سری گیمینگ حرفه ای با قابلیت های سخت افزاری High-end، سری فوق باریک با وزن کم و قابلیت حمل بالا، سری اقتصادی با کارایی بالا و قیمت مناسب و غیره اشاره کرد.

علاوه بر این، گیگابایت فعالیت هایی را در زمینه تولید تبلت و گوشی های هوشند آغاز کرده است که البته در حال حاضر بازار هدف آنها کشورهای خاور میانه نخواهد بود. با وجود تمامی این محصولات، بدون شک تمرکز اصلی گیگابایت روی طراحی و تولید مادربرد و کارت گرافیک با جدیدترین و پیشرفته ترین فن آوری ها خواهد بود.
         

 با ورود نسل جدید پردازنده های اینتل و کارت های گرافیکی سری GTX700 انویدیا، و حافظه های DDR4 در آینده ای نزدیک، به نظر می رسد بازار رایانه های رومیزی سیر صعودی و رو به رشدی داشته و گیگابایت به رکورد فروش 20 میلیون مادربرد دست پیدا کند.