پیشی گرفتن سونی در بازار کنسول ها با فروش 3 به 1 نسبت به مایکروسافت در سه ماه گذشته

همواره آمار های منتشر شده در مورد کنسول های بازی از طرف مایکروسافت و سونی در مورد Xbox One و Play Station 4 یکی از پر طرف دار ترین اخبار و مباحث میان کاربران بوده است.
در سه ماه ی اخیر آماری منتشر شده است که میزان محبوبیت کنسول ها را میان کاربرانن به خوبی نشان می دهد و ما قصد داریم تا تحلیل آماری ارائه دهیم با ما در ادامه همراه باشید.
با نگاهی اجمالی متوجه می شویم سونی با PS4 خود توانسته عملکرد بهتری را نسبت به مایکروسافت با Xbox One نشان دهد ، این در حالی است که سونی توانست در سه ماه گذشته حدود 3.5 میلیون دستگاه پلی استیشن 4 به فروش برساند و مایکروسافت فقط توانسته 1.1 میلیون دستگاه ایکس باکس وان بفروشد .
این آمار از سهم 70 درصدی PS4  نسبت به Xbox One خبر می دهد ، تقریبا آمار مشابهی 3ه ماه گذشته ارایه شد که میزان فروش کمپانی ها نسبت 1 به 3 داشتند اگر دقیق تر بخواهیم مطرح کنیم باید بگوییم PS4 آمار 2.5 میلیون دستگاه و Xbox One فقط 800000 دستگاه فروخته بود و این آمار ها در حالی منتشر می شود که در روز معرفی هر دستگاه تقریبا رکورد فروش یکسانی ثبت شد .


اگر نگاهی به آمار کلی فروش هر دستگاه بیاندازیم وضعیت سونی بهتر از مایکروسافت است بطور دقیق تر سونی توانسته از زمان معرفی PS4 حدود 9 میلیون دستگاه بفروشد و رقیبش مایکروسافت با فروش 5 میلیون دستگاه Xbox One روی پله ی بعدی بایستد.
تمامی آمار های منتشر شده از سایت های معتبر و خبر گذاری های دو کمپانی برداشته شده است.
مترجم : میلاد کریمیان