هشدار:USB ها خطرناک هستند کیبورد های PS/2 خود را از انباری بیرون بیاورید !!!
محققان امنیتی در آخرین تحقیقات خود به یک خطر بزرگ در مورد USB ها برخوردند ،این مشکل یکی از خطرناک ترین مشکلات برای استفاده کنندگان این پورت محبوب می باشد . قابل بذکر است تا کنون هیچ راه حلی در این مورد توسط هیچ یک از کمپانی های مطرح امنیتی ارائه نشده است ولی باید تا چند وقت دیگر صبر کرد شاید یک ماه یا یک سال.
این خطر می تواند میلیارد ها سیستم رایانه ای را با خود درگیر کند.
محققان آزمایشگاه SR در گذارشی که اخیرا منتشر کردند به این مشکل پرداختند و آن چیزی نیست جز چیپ های کنترل کننده USB ها ، بطور کل تمامی دستگاه هایی که از چیپ کنترل کننده در خود بهره می برند اعم از فلش ها ،کیبورد ها ،ماوس ها ، اسپیکر ها ، اسمارت فون ها و ... می توانند میزبان خوبی برای انواع ویروس ها و تروجان های جاسوسی و خرابکارانه باشند.
علت وجود این مشکل در دستگاه هایی که دارای چیپ می باشند بدلیل این است که این چیپ ها قابل برنامه ریزی می باشند و می توان با برنامه ریزی دوباره از آن ها به عنوان یک دستیار ماهر برای خراب کاری و دزدی اطلاعات استفاده نمود.
جالب اینجاست که این مشکل امنیتی به هیچ عنوان در پورت های قدیمی PS/2 وجود ندارد و شما می توانید با خیال راحت از آن ها استفاده کنید.

درکل تحقیقات انجام شده در آزمایشگاه SR و گذارش منتشر شده توسط این لابراتوار بیانگر وجود خطر بزرگی در مورد این چیپ های کنترل کننده است که اگر فکری به حال آن ها نشود ممکن است پیامد های به مراتط بد تر داشته باشند به هر حال این گونه USB ها توسط این لابراتوار به یو اس بی های بد نام گذاری شده اند.
مترجم : میلاد کریمیان