با مادربردهای P75-D3 آشنا شوید 

 شرکت گیگابایت در بکار گیری اجزای با کیفیت در قطعات تولیدی اش کاملاً شناخته شده است. این شرکت با چهار مدل از مادربرد های مبتنی بر چیپ ست B75 اینتل به بازار وارد شد. یکی از این مادربرد ها، P75-D3 است که مجهز به سوکت 1155 است. در نتیجه علاوه بر پردازنده های 22 نانومتری نسل سوم Core اینتل، از پردازنده های سندی بریج هم پشتیبانی می کند. به غیر از 3 عدد PCIe که به ترتیب در پهنای باند های x16، x4 و x1 کار می کنند، 3 شکاف PCI هم برای استفاده های اداری روی این مادربرد تعبیه شده است.

اما مجموعه نرم افزار های Intel Small Business Advantage که توسط شرکت اینتل طراحی شده و به همراه مادربرد P75-D3 از سوی شرکت گیگابایت ارایه می شود، متشکل از 5 فن آوری است که به طور خلاصه به آن ها می پردازیم. ویژگی Data Backup and Restore در این مجموعه، امور مربوط به گرفتن فایل های پشتیبان و بازیابی اطلاعات را به طور خودکار انجام می دهد. در واقع می توان این ابزار را تنظیم کرد تا در ساعات غیر اداری رایانه را روشن کند و این امور را انجام دهد تا در ساعات اداری از وقت کاری کارمندان کاسته نشود. ویژگی دیگر Software Monitor است، این فن آوری نرم افزار های امنیتی نصب شده روی سیستم را شناسایی می کند و به طور مداوم آن ها را رصد می کند. در صورت حمله به یکی از نرم افزار های امنیتی و یا غیر فعال شدن آن ها، این ویژگی یک پیغام هشدار به کاربر می فرستد که اتفاق مهم امنیتی رخ داده است. همچنین کاربر می تواند تعیین کند که کدام برنامه امنیتی زیر نظر قرار گیرد.

اهمیت امنیت درگاه های USB بر همگان روشن است. فن آوری USB Blocker اجازه می دهد تا باز و بسته بودن درگاه های USB را به راحتی و به سرعت تعریف کرد. Energy Saver هم به کاربر اجازه می دهد تا زمان های روشن و خاموش شدن سیستم را روی یک برنامه خاص تنظیم کند. آخرین ویژگی از این مجموعه نرم افزار، PC Health Center است، این ویژگی به شما اجازه می دهد تا امور ملزوم سیستم در ساعات غیر اداری انجام شود. اموری مانند بروزرسانی ویندوز، بهینه سازی فضای دیسک، پاک کردن فایل های موقتی اینترنت. در این صورت سیستم در ساعت غیر اداری به طور خودکار روشن و وظیفه برنامه ریزی شده را انجام می دهد.


همانطور که گفته شد، گیگابایت از اجزای بسیار با کیفیتی در ساخت مادربرد های خود استفاده می کند. استاندارد Ultra Durable 4 در مادربرد P75-D3 گیگابایت می گوید که با کاهش فضای خالی میان بافت تشکیل دهنده برد مدار چاپی، از نفوذ رطوبت و نم به آن جلوگیری می شود. همچنین با استفاده از IC هایی با مقاومت بالا در این مادربرد، خطرهای ناشی از الکتریسیته ساکن مهار می شوند. DualBIOS و یا بایوس دوگانه باعث می شود تا در هنگام قطع ناگهانی جریان برق و از کار افتادن بایوس اصلی، بایوس پشتیبان فعال شود و سیستم از کار نیافتد. آخرین نکته ای که در استاندارد Ultra Durable رعایت می شود استفاده از خازن های تمام جامد و ماسفت هایی با RDS(on) پایین است. این قطعات که طول عمر آن ها 50000 ساعت محاسبه شده اند، در دمای بسیار بالا هم قادر به فعالیت هستند و آسیبی متوجه آنان نمی شود.
قیمت این مادربرد که در رده اقتصادی قرار دارد، به طور کلی باعث شده است که یکی از بهترین انتخاب های مشاغل کوچک باشد. این مادربرد با گارانتی آواژنگ در بازار های معتبر کشور موجود است.