بررسی و راهنمای خرید Western Digital Red 3TB

شرکت وسترن دیجیتال که از تولید کنندگان مطرح هارد دیسک دنیا است  و توانسته است جایگاه خوبی را برای خود در بازار های جهانی پیدا کند و محدوده ای از درایوهای هارد Red را که برای جعبه های NAS طراحی شده اند را پایه گذاری  و طراحی کرده است. این وسترن دیجیتال قرمز که در سه مدل ، با ظرفیت های 1،2،3 ترا بایتی موجود می باشند و ساتا 3 ، اتصال دهنده این هارد به سیستم شما خواهد بود که جهت مصارف خانگی و شرکت های کوچک قرار می گیرد. اخیرا نیزمحصول جدید وسترن دیجیتال که از سری معروف به خاویار آبی این شرکت است که  برای مصارفpc های خانگی طراحی شده است.
:این سری ، سریعترین مدل هارددیسک های WD یا به اصطلاح سری High Performance  می باشند و تکنولوژی های به کار رفته در این سری از هارد ها همه در جهت بهبود سرعت دسترسی و انتقال اطلاعات است.
Caviar Green :این سری حداکثر مصرف بهینه انرژی را برای شما به ارمغان می آورد. این هارد ها مصرف برق بسیار کمتری دارند و بسیار بی صدا و با حرارت کم کار می کنند و سرعت در  آنها اولویت دوم می باشد.  این درایو ها با نام های WD آبی، WD سیاه و WDسبز برای سهولت نامگذاری شده اند. و اما RED آمیزه ای از تکنولوژی های موجود در  درایو سبز و همچنین دیسک های تجاری WD از قبیل RE4 می باشد. طراحی این محصول به گونه ای است که با انواع محصولات از قبیل Onap,Synology و Thecusسازگاری دارد. قابل ذکر است که این سری از هارد دیسک ها برای استفاده 24/7 تعبیه شدند و گواهی استفاده طولانی مدت بر روی شبکه را دارند ! چون تکنولوژی به کار رفته در دیسک های این محصول ارزان نیست ! به همین خاطر وارانتی طولانی مدت 3 ساله توسط این شرکت ارایه شده است.

وسترن دیجیتال قرمز دارای بالانسی سه جانبه جهت کاهش ارتعاشات بدنه و لرزش فرم و تنظیم سرعت و دیگر موارد مانند تولید حرارت می باشد  و به هنگام ارتعاشات بیش از حد دیسک های چرخان موجب توقف کار هارد دیسک به منظور جلوگیری از کارافتادگی Raid  می گردد. بر اساس نتایج بدست آمده از ATTO ، کارایی این قطعه در رقابت با دیسک های کامپیوتر های خانگی  درخواندن و ثبت اطلاعات به ترتیب برابر است با MBps 174 و MBps 162.
بر مبنای نرم افزار HT TACH ، توانایی خواندن اطلاعات در هر دو مورد تست های کوتاه و بلند مدت چیزی در حدود MBps 142 می باشد در صورتیکه سرعت ثبت اطلاعات بسیار پایین در حد  MBps 90 در تست های بلند و MBps 42 در تست های کوتاه است.
 HD T une Pro  همچنین نمودار نزولی مشابهی را برمبنای کارکرد دیسک و ظرفیت دستگاه نشان داد. ارقامی چون MBps 160 تا 67 در خواندن داده ها و میانگین MBps120 و در ثبت داده ها ارقامی چون MBps 158 تا 67 با میانگین تقریبی MBps 118.

جمع بندی
وسترن دیجیتال سهم عمده ای را در زمینه عرضه  هارد دیسک در بازار به خود اختصاص داده است. این هارد دیسک ها مشابه هارد های سبز بی صدا کار می کنند و با سرعت 7200rpm و ارزشی معادل 140 پوند دارند.

 

قیمت انواع هارد RED (کلیک کنید)