بررسی و راهنمای خرید مادربرد GIGABYTE GA-B75M-D3V

مادربردهای مجهز به فن آوری Ultra Durable 4 Classic (نسل چهارم طراحی با طول عمر بالای کلاسیک) گیگابایت دارای تعدادی فن آوری انحصاری هستند که به مشتریان و کاربران این تضمین را می دهند که بالاترین سطح امنیت را بر روی رایانه خود در اختیار خواهند داشت. این ویژگی های ذاتی از اشکالات و خرابی های روزمره سیستم جلوگیری به عمل می آورند. این فناوری خود دارای چهار دسته بندی مهم : محافظت در برابر رطوبت ، محافظت در برابر الکتریسیته ساکن ، محافظت در برابر نوسانات برق و محافظت در برابر دمای بالا می باشد.

مادربرد GA-P75-D3V مبتنی بر تراشه B75 می باشد و از پردازنده های خانواده Core i / Pentium / Celeron اینتل با سوکت 1155 پشتبانی می کند.این مادربرد توانایی به کارگیری گرافیک مجتمع پردازنده را دارد و می تواند با پشتیبانی از نسل سوم فناوری های ارتباطی همچون USB3.0 ، SATA3.0 و PCI Express 3.0 این شانس را به کاربرانش بدهد تا از این نوآوری های صنعت رایانه بهره مند شوند. مادربرد های با تراشه B75 گیگابایت به طور خاص برای پر کردن فضای خالی میان محصولات رده اقتصادی و رایانه های مخصوص تجارت طراحی شده اند. این نوع از مادربردها، مجموعه مزایای Small Business Advantage اینتل را ارایه می کنند. چندین برنامه متفاوت که به صاحبان مشاغل کوچک اجازه می دهد تا کنترل راحت اما پیشرفته ای را روی زیرساخت های IT خود داشته باشند. تمرکز این مجموعه روی امنیت، اطلاعات پشتیبان و ارتقاء سطح بهره وری است.در ساخت GA-B75M-D2V گیگابایت از فناوری انحصاری Ultra Durable 4 Classic استفاده شده است که سطح امنیتی بالایی به این مادربرد می دهد.داشتن دواسلات حافظه DDR3 و رابط های ارتباطی پر سرعت همچون درگاه USB 3.0 ، درگاه SATA 3.0، و اسلات PCI Express 3.0 از دیگر ویژگی های سخت افزاری مادربرد GA-B75M-D3V گیگابایت می باشد.

توان مصرفی کمتر ، کارایی بالاتر
شرکت اینتل تراشه های نسل هفتم خود را به بدون معرفی یک سوکت جدید ، ارایه کرد.سوکت LGA 1155 برای پردازنده های سندی بریج معرفی شد ولی با حفظ طبقه بندی سوکت ها می توان از آن برای پردازنده های نسل دوم و سوم خانواده Core i / Pentium / Celeron استفاده کرد.در این سوکت هماهنگی بیشتری میان پردازنده ها دیده می شد و ساختار یک پلتفرم با ترکیب ویژگی‌های پردازنده و مادربورد شکل جدیدی پیدا کرد است. مصرف انرژی در سوکت LGA 1155 کمتر بوده و در طراحی آن هم دیده می شد که بر خلاف سوکت های پیشین ، این سوکت پایه ندارد و سطح زیری آن صاف می باشد و بر خلاف سوکت های قبلی ، پایه هایی بر روی سوکت وجود دارد که باعث اتصال بین CPU و سوکت می گردد . این کار باعث کم تر صدمه دیدن پایه های CPU شده و احتمال کج شدن آن را به صفر می رساند .

 ابزار انحصاری LAN Optimizer گیگابایت
همیشه به اشتراک گذاشتن پهنای باند اینترنت شما میان چندین برنامه و یا چندین رایانه رومیزی و دستگاه های مختلف، می تواند بسیار خسته کننده باشد. به خصوص اگر یکی از این برنامه ها و یا دستگاه ها، بخش وسیعی از پهنای باند را به تنهایی برای خود در نظر بگیرد. به منظور ارائه مدیریتی بهتر برای منابع شبکه تان، گیگابایت برنامه LAN Optimizer را پدید آورده است. LAN Optimizer گیگابایت به گونه ای طراحی شده است تا به کاربر اجازه مدیریت انواع متفاوت ترافیک و انتقال اطلاعات مانند محتوای HD، وبگردی و انجام بازی های رایانه ای آنلاین را بدهد و در نهایت کاربر بتواند تمام آن ها را نسبت به دریافت داده های با حجم بالا که تمامیت پهنای باند را اشغال می کنند، الویت بندی کند. LAN Optimizer گیگابایت یک برنامه ساده با محیطی کاربرپسند می باشد که در ارتباط با Realtek 8111E و تحت Network Interface Controller (کنترل کننده رابط شبکه) فعالیت می کند. این برنامه به گونه ای طراحی شده است تا به حد ممکن محیطی ساده و کاربر پسند داشته باشد و باعث ساده شدن درک و اجرای مدیریت شبکه هوشمند شما گردد.

 مزایای خرید مادربرد GA-B75M-D3V گیگابایت چیست ؟
    پشتیبانی از پردازنده های خانواده Core i / Pentium / Celeron اینتل با سوکت 1155
    بهره گیری از فناوری محافظتی پیشرفته Ultra Durable 4 Classic
    مجهز به پورت ترکیبی موس و کیبورد ، درگاه شبکه ، پورت USB 3.0 ، خروجی 8 کاناله صدا ، رابط پر سرعت SATA3 ، درگاه موازی LPT و درگاه خروجی تصویر DVI/VGA
    فناوری UEFI Dual BIOS با محیط گرافیکی و امکان استفاده از ماوس در تنظیمات بایوس
    پشتیبانی از نسل سوم رابط PCI Express به منظور بهره گیری کامل از حداکثر پهنای باند
    ابزار انحصاری LAN Optimizer گیگابایت برای مدیریت بهتر ترافیک شبکه