کارت گرافیک ASUS GTX 650 Ti در دو نسخه یک و دو گیگابایتی تولید می شود در ادامه به معرفی کارت گرافیک  ASUS GTX 650 Ti خواهیم پرداخت .

اسوس در شاهکاری دیگر کارت جدید ASUS GTX 650 Ti  را تولید کرده است و خنک کننده ای نامتعارف با ابعاد بورد کارت گرافیک در نظر گرفته است. خنک کننده Direct CU II بار دیگر قرار است هوای داخل کیس را مورد لطف خود قرار دهد و تاثیر چندانی در خنک سازی بخش انتهایی کارت گرافیک و به خصوص پردازنده نخواهد داشت. هر چند اسوس مدعی این مسئله است که خنک کننده مورد استفاده می تواند به میزان 20 درصد در امر خنک سازی بهتر عمل کند.به طور دقیق مشخص نیست که فن دوم کدام قسمت کارت گرافیک را خنک می کند و جریان هوای فن به کجا هدایت می شود. این جمله همواره در تمامی کارت های گرافیکی ذکر می شود و اسوس همواره مدعی خنک سازی 20 درصد بهتر این خنک کننده نسبت به تمامی خنک کننده های مرجع است! اسوس برای نشان دادن قدرت خنک کننده خود، در هر دو نسخه استاندارد و اورکلاک شده کارت گرافیک GTX 650Ti  از DCU II استفاده کرده است تا شاید با این کار توجیهی مناسب برای استفاده از خنک کننده نامتعارف خود پیدا کند!
در عین حال ASUS GTX 650 Ti یک گزینه عالی و فوق العاده برای دوستداران بازی های کامپیوتری میباشد که دوست دارند یک بازی حرفه ای را با تمام جزئیات آن داشته باشند . 

 کارت گرافیک ASUS GTX 650 Ti با بهره وری از فناوری های ازمایشگاه ASUS توانسته کارایی خنک کننده های خود را 11 درصد افزایش دهد و همچنین توانسته میزان صدای تولیدی را تا 14 درصد کاهش دهد علاوه بر این استفاده از الیاژهای برتر در تولیدات شرکت ASUS و مخصوصا در این کارت گرافیک قدرتمند باعث بالا رفتن کیفیت محصول نیز گردیده است از دیگر مشخصاتی که می توان برای این محصول پر طرفدار نام برد طراحی و ساخت ان به روش کپلرو از دیگر مزیت های این کارت گرافیک کنترل همه جانبه برتمامی جزئیات کارت گرافیک است و الان نوبت به بررسی جز به جز این کارت گرافیک میرسد.
مشخصات فنی ASUS GeForce GTX 650 Ti Performance graphic
دارای 2 فن بر روی کارت گرافیک که باعث می شود 11 درصد در راندمان بالا خنک تر بوده و پرفورمنس کارت گرافیک را تا حد قابل ملاحضه ای بالا ببرد .
کارت گرافیک GTX 650 Ti دارای 14 درصد صدا و نویز کمتر در شرایط ایده آل نسبت به مدل های قبلی  می باشد.


GPU Twaekکه به کاربر این اجازه را میدهد که کنترل کاملی بر سرعت پردازنده ، ولتاژ برق مصرفی گرافیک ، عمل کرد فن ، بروز رسانی بایوس و درایور کارت گرافیک و هر چیز دیگری که مربوط به کارت گرافیک باشد را میدهد .


قابلیت های کلیدی ASUS GPU Tweak:
اورکلاک کردن GPU Clock و Memory Clock و Shader Clock
قابلیت اضافه کردن ولتاژ در صورت پشتیبانی کارت شما
قابلیت تنظیم سرعت فن کارت گرافیک به صورت دستی و خودکار
قابلیت دریافت آخرین نسخه بایوس برای کارت گرافیک
قابلیت مانیتورینگ دما, ولتاژ, سرعت فن, کلاک GPU, کلاک Memory, کلاک Shadow, مقدار کارکرد GPU و Memory و...
قابلیت تنظیم پروفایل های مختلف برای اورکلاک
دارای تکنولوژی Nvidia 3d که احاطه بر تمام صفحه نمایش ها و مانیتورهارا یکجا پیدا کرده است .
یک تجربه بی نظیر از بازی های روز دنیا با بهترین وضوح ممکن

 در تصویر زیر می توانید تفاوت گرافیک ASUS GeForce GTX 650 Ti رابا چند مدل دیگر مشاهده کنید

نویسنده مبلاد کریمیان
قیمت کارت گرافیک ASUS GTX 650TI  در فروشگاه آسا رایان

برچسب ها : کارت گرافیک  , بررسی GTX 650 asus