بررسی تخصصی کیبورد گیمینگ Logitech Gaming Keyboard G510


برای بررسی و مقایسه امروز ، کیبورد مورد نظر از برند لاجیتک انتخاب شد تا علاوه بر زیبایی و عملکرد بالا دارای قیمتی عالی نسبت به رقبا نیز باشد .
مدل کیبورد مورد نظر ، Logitech Gaming Keyboard G510 می باشد که به نوعی نسخه پیشرفته تر کیبورد G15 از سری گیمینگ همین برند بوده است با این تفاوت که از همه نظر ارتقا پیدا کرده  و از نظر توانایی و قدرت در سطح بالاتری قرار گرفته است . (طبق توضیحات سایت سازنده)

ژنرال ها به پیش
در بازی های حرفه ای ، مخصوصا رقابت های جهانی مهمترین اجزای بازی بعد از بازیکن موس ، کیبورد می باشد و گیمر های حرفه ای با وجود یک کیبورد خوب و پر سرعت است که میتوانند امتیاز بیشتری را نسبت به بقیه رقبا بدست آورده و پیروز میدان شوند .
با توجه به این مهم کیبورد  G510 نسبت به مدل های معمولی بزرگتر است و طراحان شرکت لاجیتک در توضیحاتی که در سایت خودشان ارائه کرده اند ، برای راحتی گیمر و وجود حالت ارگونومیک برای خسته نشدن دست در هنگام استفاده طولانی مدت،  این قابلیت را به این محصول اضافه کرده اند .

از دیگر ویژگیهایی که می شود به آن اشاره کرد ، کیبورد گیمینگ Logitech G510 دارای کلیدهای مالتی مدیا در قسمت بالا ، پایین و گوشه ها می باشد ، علاوه بر این در این مدل از LCD کوچکی در مرکز و در قسمت بالای کیبورد استفاه شده است .
به طور کل  این مدل ترکیبی از دو مدل G15 و G19 لاجیتک است با این تفاوت که از لحاظ کارایی در سطح بسیار بالاتری قرار گرفته است .
G510 دارای ۱۸ کلید قابل برنامه ریزی در سمت چپ خود می باشد که برای گیمر ها و کاربران معمولی بسیار کار راه انداز بوده و شمارا در دنیایی از دستورات فرو میبرد و تا بازدن یک دکمه عملکردی را که باید طی چند مرحله انجام دهید با سرعت و در کمتر از ۲ ثانیه به اتمام برسانید ، این یعنی مبارزه ای حرفه ای تر از حرفه ای ها و پیروزی ای شیرین در مقابل مدعیان .
اجازه بدهید کمی بیشتر در مورد LCD کیبورد Logitech G510 توضیح بدهم .  


G510 نمایشگر کوچک خود  را از برادر بزرگ ترش G19 به ارث برده است با این تفاوت که در این مدل دیگر از از صفحه نمایش رنگی خبری نیست و شما دارای تک رنگ هستید .
 این سری به خاطر وجود نمایشگر و تغییر پایه کاربری به اکرپ بسیار معروف است و شما میتوانید بین دو حالت گیمینگ و کاربر معمولی سویچ کنید که به حالت گیمینگ ماکرو گفته میشود ، قابلیت سویچ کردن به ماکرو و کاربر معمولی فقط در این مدل به کار رفته است و متاسفانه در برادر های بزرگ این محصول شاهد همچین قابلیتی نیستیم .
و با توجه به نوع طراحی متوجه می شویم طراحان این کمپانی به سوی طراحی های کلاسیک رو آورده اند و نوع استفاده را به کاربر سپرده اند ، اگر با کیبورد G510 کمی کار کرده باشید متوجه قابلیت ماکروی آن می شوید و اینکه با استفاده از این برتری میتوانید تمام نقاط سیستم خود را در هر زمانی بررسی کنید و گزارشی دقیق از عملکرد آن داشته باشید .

اگر بخواهیم در مورد دیگر قابلیت های Logitech G510 کیبورد بگوییم وجود درگاه های ورودی 3.5 میلیمتری صدا و میکروفن بر روی آن می باشد که یک ویژگی به حساب می آید البته در مقایسه با دیگر محصولات هم خانواده لاجیتک .

چیزی که گیمر های حرفه ای به آن خیلی اهمیت میدهند سرعت بالا در عملکرد است که مهندسان کمپانی لاجیتک با استفاده از فناوری های نوین در طراحی این مدل سر عت انتقال اطلاعات را به حداکثر رسانده اند و رقبا را جا گذاشته اند .


در پایان اجازه بدهید یک گزارش کاری از عمل کرد این مدل یعنیG510 در سه بازی مطرح MWF3 و L4D2 و ‌BF3 برای شما بازگو کنم .
در قسمت فنی شرکت آسارایان این مدل توسط مسولان فنی مورد بررسی قرار گرفت ،
با استفاده از کیبورد G510 و ماوس مامبا از برند ریزر میانگین به اتمام رساندن مراحل مشخص شده از بازیهای بالا فقط یک پنجم زمانی بود که با ماوس و کیبورد معمولی بازی هارا به اتمام رسانده بودیم ولی در بازی های آفلاین نتیجه کامل نبود بنابراین یک بازی آنلاین را انتخاب کردیم ، MWF1 را هم در روم های ایرانی و هم در روم های خارجی با سرعت اینترنت ۵۱۲ شاتل و ماوس و کیبورد گیمینگ که در بالا گفته شد چک کردیم و قدرت گیمر ما در حدی بالا رفت که در تمامی روم ها شرکت آسارایان را از رقابت ها کنار گذاشتند و تنها دلیل وجود سرعت بالا نسبت به دیگر بازیکنان بود که سیستم اشتباها ما را به عنوان متقلب می شناخت .


مترجم و نویسنده : میلاد کریمیان . سعید صبح خیز
 قیمت و مشاهده مشخصات فنی (کلیک کنید)