راهنمای خرید خنک کننده / کول پد لپ تاپ

یکی از اصلی ترین لوازم جانبی که بعد از فروش لپ تاپ به خریداران توصیه می شود ، خنک کننده لپ تاپ با نام انگلیسی محصول Cooling Pad کول پد می باشد .

وظیفه اصلی این وسیله ، خنک کردن سخت افزار لپ تاپ که در زیر آن قرار گرفته است ، می باشد . انتخاب کول پد برای لپ تاب بر خلاف دید همگانی اصلا آسان نیست و باید قبل از خرید به نکاتی دقت کنید که در ادامه به صورت کامل به آن اشاره میکنیم .

شرکت های تولید کننده زیادی مانند مایکروسافت ، دیپ کول ، لاجیتک و تسکو که همگی از شرکت های معتبر تولید کننده لوازم جانبی کامپیوتر می باشند ، خنک کننده لپ تاپ را در انواع مختلف در بازار عرضه کرده اند .

 

 


سعی کنید قبل از خرید کول پد به چند نکته دقت داشته باشید .
1. اول ،  با توجه به سایز لپ تاپ ، خنک کننده خریداری کنید . به هیچ وجه اگر لپ تاپ شما 15.6 اینچ می باشد خنک کننده 17 اینچ خریداری نکنید . بدلیل اینکه هر اینچ حدود 2.5 سانت می باشد که از کناره های لپ تاپ شما به بیرون زده و هنگام جابجایی هم ممکن است با مشکل مواجه شوید . 


2. قبل از خرید خنک کننده ، نیاز پورت USB بر روی آن را بررسی کنید تا بعد از خرید با مشکلی مواجه نشوید .


3. تعداد فن های خنک کننده را در نظر بگیرید .  معمولا تمام Cooling Pad ها دارای 1 یا 2 فن کوچک با بزرگ می باشند که سرعت آنها بسته به شرکت تولید کننده می تواند متفاوت باشد . 
4. خنک کننده باید دارای وزن متناسب با حمل کننده داشته باشد که موجب خستگی در طولانی مدت نشود ، پس اگر جزو کاربرانی هستید که خنک کننده خود را دائم جابجا می کنید از کول پدهای اسپیکر دار استفاده نکنید زیرا وزن آنها نسبت به بقیه خنک کننده ها بیشتر می باشد .


5. موردی که بسیار مهم است ، دقت به طراحی و امکانات خنک کننده می باشد به عنوان مثال کول پد های بزرگ برای حمل زیاد مناسب نیستند ، نکته حائز اهمیت دیگر این می باشد که اغلب خریداران به این نکته دقت نمی کنند که هنگام استفاده از کول پد یکی از پورت های USB آنها اشغال شده و امکان دارد به آن پورت نیاز داشته باشد پس بهترین کار خرید کول پدی با هاب USB می باشد .

گزینه دیگر خرید بهینه است ، شاید این سوال برای شما پیش بیاید که خرید بهینه چیست ؟ به عنوان مثال شما می خواهید لوازم جانبی نوت بوک تهیه کنید که قطعا اسپیکر و ماوس جز اولین خریدها خواهد بود ، پس بهترین کار خرید خنک کننده هایی  می باشد که حاوی اسپیکر هستند اما به شرطی که نخواهید زیاد خنک کننده را جابجا کنید . 

نویسنده : میلاد کریمیان . سعید صبح خیز

 برچسب : کول پد  , راهنمای خرید کول پد,خنک کننده نوت بوک ,خنک کننده لپ تاپ