افزایش جمعیت آنلاین به 3 میلیارد نفر رسید !


تعداد جمعیت جهان در حال حاضر در حدود 7.281.412.453 می باشد که این رقم در حال افزایش می باشد . نصفی از این جمعیت الان دسترسی به اینترنت دارند که این یک خبر خوشحال کننده می باشد .   بر اساس گزارش واحد مخابرات سازمان ملل متحد، تا پایان امسال جمعیت کاربران آنلاین دنیا به حدود 3 میلیارد نفر می‌رسد که نسبت به پایان سال 2013 با رقم 2.7 میلیارد نفر، افزایش قابل ملاحظه‌ای محسوب می‌شود.
بر اساس این گزارش پیش بینی می‌شود که امسال مصرف اینترنت در کشورهای توسعه یافته در حدود 6.6 درصد و در کشورهای در حال توسعه 8.7 درصد رشد داشته باشد و این در حالی است که در کشورهای در حال توسعه تعداد کاربران اینترنت ظرف پنج سال گذشته دو برابر شده است.

جالب‌تر از این مسأله اینکه 66 درصد از کاربران اینترنت در کشورهای در حال توسعه کار می‌کنند.
در جای دیگر اتحادیه بین المللی مخابرات برآورد کرده است که شمار کاربران اینترنت همراه تا پایان سال 2014 میلادی به 7 میلیارد نفر برسد. این اتحادیه تأکید کرده است که بالا بودن این رقم لزوما به معنای این نیست که هر کسی در دنیا یک تلفن همراه خواهد داشت. در عوض با تعداد بالایی از کاربران مواجه خواهیم بود که چندین سیم کارت دارند. پیش‌بینی می‌شود که 450 میلیون نفر از کاربران دنیا در مناطقی زندگی می‌کنند که خدمات ارتباطی موبایل در آن مناطق عرضه نمی شود.
اتحادیه بین المللی مخابرات اعلام کرده که علیرغم پیشرفت‌های صورت گرفته، همچنان 4.3 میلیارد نفر از جمعیت دنیا همچنان به اینترنت دسترسی ندارند که از این میزان 90 درصدشان در کشورهای در حال توسعه زندگی می‌کنند که با در نظر داشتن رقم پایین کاربران اینترنت ثابت چندان هم جای شگفتی ندارد.
این اتحادیه پیش بینی کرده است که ظرف 5 سال آینده، 1.5 میلیارد نفر بر تعداد کاربران آنلاین دنیا افزوده می‌شود که این نیز مدیون تجهیزات جدیدی است که هم‌اکنون در حال کارگذاری در اقصی نقاط دنیا می‌باشد.

منبع : matin