دلیل احتیاج به هارد اکسترنال

یکی از پرفروشترین قطعات و لوازم جانبی که خواهان زیادی در بین کاربران دارد هارد اکسترنال می باشد . هاردهای اکسترنال از ظرفیت 500 تا 4 ترابایت در بازار موجود می باشد . اطلاعات مهمی که در کامپیوتر شما قرار دارد ممکن است از دست بروند. بنابراین اگر این اطلاعات برای شما با اهمیت هستند و تنها یک نسخه از آنها را در حافظه کامپیوتر خود ذخیره کرده‌اید، به شما توصیه می‌کنیم یک نسخه پشتیبان از این اطلاعات روی یک هارد اکسترنال تهیه کنید.
آقایانی که به خدمت مقدس سربازی رفته‌اند همگی روی این موضوع اتفاق نظر دارند که همیشه و همه جا باید نظم و ترتیب داشته باشیم و حالا مدام باید با خودمان تکرار کنیم "از هر فایل دست کم دو کپی در دو جای مختلف باید داشته باشیم" علاوه بر این اگر سیستم شما پر از اطلاعات، عکس‌ها و آهنگ‌هایی است که در پاک کردن آنها تردید دارید، بهتر است به فکر تهیه یک هارد اکسترنال باشید تا بتوانید به همه این اطلاعات به صورت یک جا، دسترسی داشته باشید.
این روزها عرضه گسترده انواع‌‌ هارددیسک‌های قابل حمل به ویژه نمونه‌هایی موسوم به پاسپورتی، (که بی نیاز از منبع تغذیه مجزا هستند) در بازار، باعث شده تا مشتریان ترجیح دهند به جای خرید یک حافظه فلش با ظرفیت نهایتاً 64 گیگابایتی آن هم با قیمتی بالا، با پرداخت کمی هزینه بیشتر از ‌هاردهای اکسترنال برای محافظت و انتقال اطلاعات خود استفاده کنند. مزایای حمل‌ و ‌نقل آسان، سبک بودن نسبت به میزان حجم قابل انتقال، وزن سبک، قابلیت ذخیره اطلاعات با حجم‌های بالا همچنین قابلیت اتصال این ‌‌هاردها به انواع دستگاه‌ها نظیر ویدئو پروژکتور، سینمای خانگی، دستگاه‌های پخش خانگی، لپ‌تاپ‌ها و‌… باعث شده است که این کالا مخاطبان بیشتری داشته باشد. به همین دلیل طی یکی دو سال اخیر بازار ‌این گونه هاردها رشد زیادی کرده است و عرصه را به خوبی بر سایر تجیهزات انتقال اطلاعات تنگ کرده است. علاوه بر موارد ذکر شده، کاهش قیمت روز افزون این دستگاه‌ها، افزایش تنوع برند و مدل‌های انواع ‌هارد، در کنار رشد قابلیت‌های این دستگاه‌ها باعث شده توجه‌ها به سمت این کالا جلب شود.