بررسی فلش مموری سیلیکون پاور Mobile X20

فلش اوتی جی سیلیکون پاور با نام Mobile X20 جایزه معتبر و مشهور GOOD DESIGN AWARD 2014 را به خاطر طراحی بی نظیرش به خود اختصاص داد.
طراحی هوشمندانه این فلش مموری به گونه ایست که به هیچ وجه احتمال گم شدن درپوش آن وجود ندارد و علاوه بر این حفاظت لازم و کافی از پورت آن نیز به عمل می آید. درب این فلش مموری از نوعی پلاستیک فشرده و با دوام ساخته شده است و تا 10 هزار مرتبه قابل جدا شدن و اتصال به بدنه است.
فلش Mobile X20 همراه با یک نرم افزار انحصاری رایگان با نام SP File Explorer ارائه می شود که در واقع نوعی برنامه مدیریت فایل برای ابزارهای اندرویدی پشتیبانی کننده از استاندارد USb OTG است. فعال کردن این برنامه نیاز به هیچگونه جستجوی پیشرفته یا عملیات نصب پیچیده ندارد و فایل‌های شما را به صورت کاملا خودکار مدیریت و مرتب سازی می کند. علاوه بر این، برنامه یاد شده امکان دریافت بکاپ تنها با یک اشاره را برای شما فراهم می‌کند و به لطف آن می‌توانید از کارت حافظه یا مموری تلفن همراه خود تنها با یک اشاره فایل پشتیبان بگیرید.
در ساخت بدنه این فلش مموری از فلز، پلاستیک و رابر (نوع خاصی از پلاستیک فشرده) بهره گرفته شده است که علاوه بر استحکام، زیبایی را نیز برای آن به ارمغان می‌آورد. نوعی منفذ نیز روی درپوش این فلش تعبیه شده است که برای اتصال بند به بدنه سبک این فلش (که تنها 2.8 گرم وزن دارد) مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول همچنین با بهره گیری از فناوری COB (یا چیپ آنبورد) ساخته شده و به همین دلیل در برابر آب و لرزش مقاوم می باشد.
این محصول دارای دو پورت micro-USB و USB 2.0 می‌باشد و به همین دلیل امکان انتقال آسان و سریع انواع فایل را از PC به تلفن‌های اندرویدی و تبلت و یا بالعکس فراهم می‌کند و برای این منظور نیاز به هیچگونه کابل یا هاب وای فای نخواهید داشت.

منبع : داده پرداز رایانه متین