بررسی کارت SD 512 گیگابایت SanDisk Extreme PRO SDXC UHS-I 

کمپانی سندیسک در هفته گذشته، از جدیدترین کارت حافظه خود با ظرفیت باورنکردنی 512 گیگابایت پرده برداشت. این کارت حافظه جدید که SanDisk Extreme PRO SDXC UHS-I نام دارد برای حرفه‌ای‌ها ساخته شده است  و در کنار ظرفیت بسیار بالا قابلیت ذخیره‌سازی انواع عکس و فیلم خام، قادر است که با سرعت 90 مگابایت بر ثانیه داده‌ها را رایت کرده و با سرعت 95 مگابایت بر ثانیه آنها را منتقل کند.
کمپانی سندیسک در سال 2013 میلادی کارت حافظه 512 مگابایتی خود را رونمایی کرد و به تدریج تقاضا برای افزایش ظرفیت این کارت‌ها بیشتر شد و افزایشی 1000 برابری را ظرف یک دهه گذشته تجربه کرد و این در حالی است که تغییری در کارت‌های حافظه ایجاد نشده است.

براساس اطلاعات منتشره از سوی کمپانی سازنده، این کارت در برابر شوک، تغییرات دمایی، آب و پرتوی X مقاوم است. همانطور که گفته شد این کارت در برابر دمای بالا یا پایین مقاوم است و به همین دلیل کاربران می‌توانند در شرایط دمایی نامناسب از 13- تا 185 درجه فارنهایت از آن استفاده نمایند.
در لیست خصوصیات این محصول آمده است که کارت حافظه جدید سندیسک دارای دو فناوری پیشرفته Wear Leveling و Error Correction است و کلاس سرعتی آن نیز از نوع UHS Speed Class 3 (U3)  عنوان شده است که برای ضبط تصاویر 4K مناسب می‌باشد.
خانواده کارت‌های حافظه سندیسک شامل ظرفیت های 128، 256 و 512 گیگابایت موجود می‌باشد و قیمت تعیین شده برای نوع 512 گیگابایتی برابر با 800 دلار اعلام شده است.

 

قیمت انواع کارت SD

 

منبع : داده پرداز رایانه متین