سریع ترین رم G.Skill

جی اسکیل (G.Skill) شرکتی تایوانی است که در سال 1989 در تایپه تاسیس شد. این شرکت که بصورت خاص بر روی حافظه های مبتنی بر فلش فعالیت دارد، تمرکز خود را بر تولید حافظه های رم (معمولی و حرفه ای)، درایو های حالت جامد و حافظه های فلش گذاشته است و محصولات آن در سراسر دنیا، از جمله: آمریکای شمالی، اروپا، خاورمیانه و بقیه کشورهای آسیایی به فروش می رسند. جی اسکیل از سال 2003 بصورت حرفه ای شروع به تولید حافظه های RAM کرد و هدف اصلی آن تولید حافظه هایی با سرعت های غیر معمول و بالاتر از حافظه های موجود می باشد. بصورتی که یکی از اولین شرکت هایی است که حافظه های DDR4 را تولید کرده و در آینده قصد عرضه آن به بازار را دارد. حافظه رم سری ولیو (Value و بمعنای ارزش) که قیمت پایین نسبت به کارایی از ویژگی های برحسته آن است، در ظرفیت های 1 تا 16 گیگابایت و در انواع DDR (ظرفیت 1 و 2 گیگابایت)، نوع DDR2 (ظرفیت 1 تا 4 گیگابایت) و نوع DDR3 (ظرفیت 2 تا 16 گیگابایت) و تا باس 1600 مگاهرتز تولید شده اند. حافظه های سری ولیو که قابلیت عملکرد بصورت تکی و دو کاناله را دارند انتخاب خوبی برای سیستم های اداری و تجاری به شمار می روند. 
کمپانی G.Skill از جمله طراحان و تولیدکنندگان بزرگ حافظه در دنیا اعلام کرده که موفق به ساخت سریع‌ترین حافظه DDR4 دنیا با سرعت 3333 مگاهرتز شده است.
حداکثر ظرفیت این ماژول حافظه برابر با 16 گیگابایت (4GBx4) می‌باشد و امکان نصب آن به صورت چهار کاناله نیز وجود دارد و از این طریق می‌توان سرعت رم را از این نیز فراتر برد. زمان تأخیر پاسخ دهی کنترلر و ماژول حافظه آن نیز برابر با CL16-16-16-36 می‌باشد و به بهترین شکل ممکن با مادربرد Rampage V Extreme X99 ایسوس سازگاری دارد.

علاوه بر کیت حافظه DDR4 3333 MHz، کیت‌های حافظه سری 4 Ripjaws از این پس در مدل‌های 3300 MHz 16GB (4GBx4) و 3200MHz 16GB (4GBx4) نیز موجود خواهند بود. محصول جدید کمپانی G.Skill تنها به رنگ مشکی موجود می‌باشد و به زودی به بازارهای جهانی عرضه می‌شود. قیمت پایه تعیین شده برای این محصول برابر با 700 دلار می‌باشد.

 

منبع : داده پرداز رایانه متین