آیا آنتی ویروس ویرا از رده خارج شده است

آیا آنتی ویروس اویرا طبق خبرهای رسیده از رده خارح می شود یا خیر ؟ خبرهایی از سایت های رسمی به گوش میرسد که اویرا قصد دارد با یک شرکت چینی ادغام شده و محصول جدید با نام جدید را روانه بازار کند .   شرکت چینی Qihoo 360 در مراحل نهایی خرید شرکت ضدویروس آلمانی Avira است. در صورتیکه شرکت چینی Qihoo 360 بتواند شرکت Avira را در اختیار بگیرد، تبدیل به یکی از بزرگترین فعالان در بازار محصولات امنیتی چین خواهد شد.
این دو شرکت در سال ۲۰۰۹ میلادی یک توافقنامه همکاری برای بکارگیری هسته اجرایی (Engine) ضدویروس Avira در محصولات امنیتی Qihoo 360 نیز امضا کرده بودند.

به گزارش افتانا ، شرکت اویرا که پیش از این اعلام کرده بود که تا سال ۲۰۱۵ پشتیبانی از محصولات سازمانی را متوقف خواهد کرد، به تازگی با شرکت چینی Qihoo ۳۶۰ مذاکراتی را آغاز کرده است.
براساس این گزارش، اویرا در وب سایت خود فهرست بلندی از محصولاتی که به زودی پشتیبانی آن ها قطع خواهد شد را اعلام نموده که شامل محصولات مدیریتی و سازمانی شده و جالب آنکه جایگزینی برای آن معرفی نکرده است.

این گزارش می افزاید که چندی است ارائه پشتیبانی برای محصولات سازمانی اویرا به شدت دچار مشکل شده و کاربران بسیاری از جمله سازمان های ایرانی در دریافت خدمات مناسب ناکام بوده اند. محصولات اویرا که تا پیش از این با استقبال نسبتا مناسب سازمان ها و کاربران ایرانی روبرو بود، هم اکنون با مشکلی جدی روبرو است.

بررسی های دیگر نشان می دهد که شرکت چینی Qihoo ۳۶۰ که بازار بزرگی را در آن کشور در اختیار دارد، به جهت توسعه محصولات خانگی خود ترجیح داده که از یک موتور ضدویروس در کلاس جهانی استفاده کند و درنتیجه با اویرا وارد مذاکره شده است. همچنین عدم اعلام پایان پشتیبانی از محصولات خانگی اویرا نشان می دهد که آن شرکت درصدد حفظ محصولات خانگی خود بوده و تنها سازمان ها باید با اویرا خداحافظی کنند.

همچنین شنیده ها نشان می دهد که اخراج گسترده نیروهای فعال در اویرا و روزآمدنشدن فناوری های به کاررفته در نسخه های سازمانی محصولات که از بیش از یک سال پیش در جریان بوده، در راستای همین تغییر سیاست ها بوده است.