ذخیره سازهای جدید از NetApp روانه بازار شده اند

 کمپانی NetApp دو پلتفرم سیستم ذخیره سازی جدید را رونمایی کرد: FAS8080 و FAS2500 که مدل نخست عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد و قدرتمندترین محصول این کمپانی تا به امروز شناخته می‌شود. محصول دوم نیز یک سیستم ذخیره‌سازی مقرون به صرفه هیبریدی است که به خاطر پشتیبانی ارتقاء یافته از فناوری فلش عملیات‌ ذخیره سازی داده را به میزان زیادی تسریع می‌بخشد.

این محصول مشخصا برای فرایندهای کاری کلیدی ساخته شده که نیازمند سرعت بسیار بالا (تا 4M IOPS) و یکپارچگی با فناوری فلش هستند و از آن جمله می‌توان به سیستم‌های تمام فلش اشاره نمود.
FAS8080 EX شامل 40 هسته پردازشگر، دی‌رم 256 گیگابایتی، ظرفیتی حاوی 1440 درایو و 36 ترابایت حافظه فلش است. علاوه بر این 16 پورت آنبورد ورودی/خروجی و 24 اسلات PCle نیز برای آن در نظر گرفته شده است همگی در قالب یک سیستم واحد و از طریق نرم‌افزار مدیریت داده Data ONTAP عمل می‌کنند. به گفته کمپانی سازنده این محصول می‌تواند سرعتی معادل 4 میلیون بیت بر ثانیه را در زمان دریافت و انتقال اطلاعات ثبت کند.


این پلتفرم هم در قالب 3 مدل مختلف ارائه شده است: FAS2554، FAS2552 و FAS2520 که مدل نخست برای مواردی مناسب است که ظرفیت بالای داده مورد نیاز باشد و بهترین مورد مصرف آن هم سازمان‌های متوسط و سایت‌های پراکنده متعلق به سازمان‌های بزرگ‌تر است. مدل دوم نیاز کاربران به سرعت بالاتر را پاسخ می‌گوید و مدل آخر هم یک پلتفرم مقرون به صرفه می باشد و برای سازمان‌هایی که از لحاظ بودجه‌ای با محدودیت روبرو هستند مناسب است.

 

منبع : داده پرداز رایانه متین